فرهنگ و هنر

توجه به نقش امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در جامعه امری ضروری است

تولیت آستان حضرت فاطمه معصومه(س)‌ :

تولیت آستان حضرت فاطمه معصومه(س)‌ گفت: توجه به نقش کلیدی امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در جامعه در آستانه دهه کرامت و میلاد این دو بزرگوار امری ضروری است.

آیت الله سید محمد سعیدی روز سه‌شنبه در دیدار رئیس و جمعی از اساتید دانشگاه جامع امام حسین (ع) افزود: حضرت معصومه (س) با اینکه نتوانست ازدواج کند ولی وظایف اجتماعی خود را ترک نکرد.

وی ادامه داد: آن حضرت در کودکی نیز به سؤالات مراجعان پاسخ می‌دادند و شیعیان نیز پاسخ های ایشان را می پذیرفتند که نشان می‌دهد درخانه اهل بیت(ع) هیچ گاه بسته نیست و همواره یک پاسخگو وجود دارد.
تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) با اشاره به حادثه متروپل آبادان و دلایل این حادثه غم بار گفت: افرادی که در این حادثه دخالت داشتند همه تحصیل کرده بودند ولی مشکل این بود که به آنچه آموخته بودند تعهد نداشتند و درس خواندنشان به عمل صالح ختم نشده بود در حالی که در اسلام تأکید بر همراهی ایمان و عمل صالح می‌شود و ایمان بدون عمل صالح به درد نمی‌خورد.

وی خطاب به مدیران دانشگاه امام حسین(ع) گفت: علومی که در این دانشگاه و دیگر دانشگاه های تراز انقلاب تدریس می‌شود باید متناظر با علوم زمان و نشأت گرفته از علوم اهل بیت(ع) باشد.

سعیدی افزود: در تشکیلات الهی اگر کسی تقوا پیشه کند خداوند راه خروج از بن‌بست ها را نشان او می‌دهد بنابراین باید خدا را در نظر بگیریم و برای خدا کار کنیم.

وی با اشاره به نقش ولایت فقیه در حکومت اسلامی گفت: ولایت فقیه یک نقش الهی و مؤید به اراده خداوند است و در دانشگاه‌های مرسوم دنیا به این نقش‌ها و شاخصه‌های الهی و فرامادی توجه نمی‌شود.
تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) با بیان اینکه امام جواد (ع) بنا بر اراده الهی در سن ۹ سالگی به ولایت و امامت جامعه رسیدند، افزود: حضرت عیسی در گهواره به این جایگاه منصوب شدند که نشان می دهد این جریان جریانی است که از جای دیگری نیرو و قوه دارد و به کلاس رفتن و سواد داشتن نیست.
همچنین در ابتدای این دیدار محمدرضا حسنی آهنگر رئیس دانشگاه امام حسین (ع) به تشریح فعالیت‌ها و مإموریت‌های این دانشگاه پرداخت و گفت: جهت‌گیری دانشگاه امام حسین (ع) مبتنی بر بیانات مقام معظم رهبری تنظیم شده است و مکتب دانشگاهی و تمدنی امامین انقلاب را تدوین و مورد استفاده قرار می‌دهد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/85yp

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا