فرهنگ و هنر

میزبانی از ۳۳ هزار زائر در قرارگاه مردمی اربعین

مسئول قرارگاه مردمی اربعین استان قم خبر داد؛

مسئول قرارگاه مردمی اربعین استان گفت: تا کنون بیش از ۳۳ هزار زائر اربعین حسینی در این قرارگاه پذیرش شده و از خدمات اسکان، پذیرایی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی و… بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش ندای قم به نقل از مهر، مهدی قربانی کرم با بیان اینکه از ۱۱ شهریورماه تا بیش از ۳۳ هزار زائر اربعین حسینی در قرارگاه مردمی استان قم پذیرش شده‌اند، اظهار کرد: در این قرارگاه آمادگی داریم روزانه ۱۵ هزار زائر را پذیرش کرده و خدمات پذیرایی، فرهنگی، تبلیغی، بهداشتی، درمانی و… را به زائران اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) ارائه دهیم.

وی افزود: ۱۹ هزار و ۸۲۰ نفر زائر آقا و ۱۳ هزار و ۳۰۰ نفر خانم در صحن امام حسن عسکری (علیه‌السلام) مسجد مقدس جمکران پذیرش و اسکان داده شدند و این خدمت‌رسانی تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت.

مسئول قرارگاه مردمی اربعین استان قم گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که با نزدیک شدن به روز اربعین، زائران بسیاری در قرارگاه پذیرش خواهند شد و امیدواریم که با کمک حضرت سیدالشهدا (علیه‌السلام) بتوانیم خدمت شایسته‌ای برای زائران اربعین انجام دهیم.

وی گفت: از روز شنبه ارسال پیامک راهنمای زائر، اعلام اسکان و ارائه خدمات زیارتی در قرارگاه مردمی اربعین برای مسافرانی که وارد شهر مقدس قم می‌شوند، فعال شده است.

قربانی کرم ادامه داد: در راستای خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به زائران اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) و هماهنگی معاونت‌ها و خادمان، نشست هم‌اندیشی و هماهنگی ستاد مرکزی قرارگاه مردمی اربعین به صورت روزانه برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: زائران اربعین حسینی، چه در مسیر رفت به کشور عراق و چه در مسیر برگشت به شهر خود، می‌توانند برای اسکان و استفاده از خدمات قرارگاه مردمی اربعین در استان قم، به درگاه اینترنتی http://hikarbala.ir/fa/zaer مراجعه کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/hy1f

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا