فرهنگ و هنر

فعالیت ۴۰۰ طلبه مبلّغ در قرارگاه مردمی اربعین

معاون فرهنگی تبلیغی قرارگاه مردمی اربعین قم خبر داد؛

معاون فرهنگی تبلیغی قرارگاه مردمی اربعین استان قم از فعالیت ۴۰۰ طلبه مبلّغ در قرارگاه مردمی اربعین استان قم با هدف تبیین نهضت عاشورا  خبر داد.

به گزارش ندای قم ،سید محمود موسوی حسب در گفت‌وگو با خبرنگاران در مسجد مقدس جمکران عنوان کرد: مأموریت معاونت فرهنگی تبلیغی قرارگاه مردمی اربعین، بررسی و تبیین سیر تاریخی ایجاد، تداوم و اثرگذاری پیام‌های عاشورا و نهضت امام حسین (علیه‌السلام) است؛ با این هدف برای همه زائران اربعین حسینی و خادمان قرارگاه برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی درنظر گرفته شده است.

وی اعلام کرد: ۴۰۰ طلبه مبلّغ خواهر و برادر قمی برای فعالیت فرهنگی و تبلیغی در قرارگاه مردمی اربعین ثبت‌نام کرده‌اند که با شیفت‌بندی روزانه ۴۰ نفر از نماز صبح تا نیمه‌شب شرعی خدمت‌رسانی می‌کنند؛ از هفته آینده نیز طلاب شهرستانی در فعالیت‌های این معاونت همکاری خواهند داشت.

معاون فرهنگی تبلیغی قرارگاه مردمی اربعین استان قم با بیان اینکه اربعین بهترین بستر برای معرفی دین اسلام و امام حسین (ع) است، افزود: ما هرچند که حضوری در مسیر پیاده‌روی اربعین و کربلا نیستیم، اما با خدمت به زوار سیدالشهداء (علیه‌السلام) در این قرارگاه دین خود را ادا می‌کنیم.

وی گفت: استقبال از زائران، تبلیغ چهره به چهره، اقامه نماز جماعت، برگزاری حلقه‌های معرفت، روایت سیره شهدا، پاسخ به سوالات اعتقادی و شرعی، آموزش احکام، بازدید زائران از موزه دین و زندگی مسجد مقدس جمکران و تصحیح قرائت نماز از جمله برنامه‌های این معاونت در قرارگاه مردمی اربعین است.

موسوی حسب ابراز کرد: ۲۰۰ مبلّغ خواهر در بخش بانوان قرارگاه نیز از ساعت ۹ صبح تا ۲۳ شب در حوزه حجاب و عفاف اسلامی، مشاوره خانواده، تربیت فرزند و تبیین سیره شهدا فعالیت می‌کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/u9b5

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا