فرهنگ و هنرویژه

صحن و شبستان حرم حضرت معصومه (س) امسال تکمیل می‌شود

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی:

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی از تکمیل و بهره‌برداری صحن و شبستان حرم حضرت معصومه (س) در سال‌جاری در صورت تامین اعتبار خبر داد.

به گزارش ندای قم ،علی نبیان درخصوص توسعه ضلع جنوبی و شرقی حرم حضرت معصومه (س) گفت: پروژه توسعه ضلع شرقی حرم حضرت معصومه (س) در سه فاز برنامه‌ریزی شد. فاز نخست این پروژه شامل تکمیل کتابخانه بود که این بخش از پروژه انجام و تحویل شد.

وی با بیان اینکه فاز دوم در ضلع شرقی برنامه‌ریزی شده که شامل صحن‌ها و شبستان است  که این فاز از پروژه بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و جزو مصوبات سفر ریاست‌جمهوری نیز بوده است، اظهار داشت: در سال گذشته اعتباراتی به اجرای این فاز تخصیص یافت. در سال جاری نیز چنانچه اعتبارات موردنیاز تخصیص یابد، صحن و شبستان نیز تکمیل و تحویل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی ادامه داد: فاز سه توسعه ضلع شرقی حرم حضرت معصومه (س) یک بخش توسعه‌ای بوده که در صورت موافقت سازمان برنامه و بودجه و تصویب و تخصیص اعتبار عملیاتی و اجرایی می‌شود.

نبیان درخصوص توسعه پیرامونی حرم حضرت احمد ابن موسی کاظم شاهچراغ(ع) نیز با اعلام اینکه نظارت عالیه بر ساخت برعهده سازمان مجری است و اجرای آن را اداره کل راه و شهرسازی برعهده دارد، تصریح کرد: مطالعات انجام این طرح در سازمان مجری توسط شرکت مهندسین مشاور در حال انجام است. همزمان اداره کل راه و شهرسازی استان در همکاری با سازمان مجری، تملک‌ها را نیز انجام می‌دهد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/tti6

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا