فرهنگ و هنرویژه

شناساندن بیش از پیش شهدای قمی ارتش به مردم استان قم

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد:

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی بر شناساندن بیش از پیش شهدای قمی ارتش به مردم استان قم تاکید کرد.

به گزارش ندای قم ،امیر سرتیپ عباس فلاح عصر چهارشنبه در نشست خبری سومین آئین بزرگداشت ۵۶۵ شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان قم که در محل باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس قم برگزار شد اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷، استکبار جهانی منافع خود را در کشورمان از دست رفته دید و برای جبران آن از هیچ تلاشی دریغ نکرد و همه ترفندهای خود را به کار بست تا انقلاب اسلامی ایران را ناکام بگذارد.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی افزود: با ایثارگری‌های شهدا، رزمندگان و همراهی‌های ملت بزرگ ایران، انقلاب اسلامی روز به روز پایدارتر و محکم‌تر به راه خود ادامه داد و با هدایت‌های مقام معظم رهبری از ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی حراست شد.

وی عنوان داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و امیدواریم برپایی این کنگره‌ها در راستای انتقال رشادت‌های رزمندگان و ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس به نسل جوان کشور مؤثر باشد.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: در سال‌های اخیر مستندها و فیلم‌هایی با محوریت شهدای ارتش و نقش ارتش در دفاع مقدس ساخته شده؛ هر چند که این اقدامات کافی نیست و امیدواریم برنامه ریزی ها در این جهت گسترده‌تر شود.

امیر سرتیپ فلاح عنوان داشت: شهدا دارای خصوصیات و ویژگی‌های برجسته ای بودند که البته بسیاری از این مطالب در خصوص شخصیت آنان ناگفته مانده و باید در راستای نشر آنها تلاش کرد.

وی افزود: امیر موسوی فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران شخصاً با برخی از تهیه کنندگان و کارگردان‌های مطرح سینما و تلویزیون کشور در خصوص ساخت فیلم‌های سینمایی و مستند برای شهدای ارتش مذاکراتی داشته‌اند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ادامه داد: هم اکنون مستندی با محوریت ایثارگری‌های رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال ساخت بود و فیلمنامه آن نیز تهیه و تدوین شده است.

راه اندازی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش در ۲۴ استان کشور

وی گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش در ۲۴ استان کشور راه اندازی شده است که البته راه اندازی این واحد برای استان قم به نیروی زمینی ارتش واگذار نشده است.

امیر سرتیپ فلاح همچنین عنوان داشت: اسنادی که در اختیار ارتش جمهوری اسلامی ایران از دوران دفاع مقدس در حال انجام آرشیو دیجیتال است و البته نمی‌توان از بین یک میلیون سند، مواردی که متعلق به استان قم و یا هر استان دیگر است در اختیار آنان قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش رزمندگان استان قم در ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس ابراز داشت: استان قم ۵۶۵ شهید ارتشی در دفاع مقدس تقدیم انقلاب و اسلام کرده است که ۹ نفر از آنان از خلبانان نیروی هوایی بودند و باید تلاش شود تا شهدای ارتش به شهروندان قمی بیش از پیش شناسانده شود و باغ موزه دفاع مقدس نیز می‌تواند در این زمینه نقش مؤثری داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، عنوان داشت: نگارخانه‌ای با محوریت معرفی شهدای نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت برپایی یادواره شهدای ارتش در محل باغ موزه دفاع مقدس استان قم برپا شده است که گوشه‌ای از رشادت‌های رزمندگان ارتش در سال‌های جنگ تحمیلی را نشان می‌دهد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/w7ki

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا