فرهنگ و هنر

رونق گردشگری وابسته به احیاء اماکن و بناهای تاریخی است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم :

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم گفت: میراث‌فرهنگی و گردشگری دو عنصر وابسته به هم هستند و احیاء آثار تاریخی که منوط به تأمین اعتبارات لازم است، موجب ایجاد زیرساخت‌ها و تقویت صنعت گردشگری می‌شود و به دنبال آن رونق اقتصادی رخ خواهد داد.

به‌گزارش ندای قم، حسن نادری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم به همراه علیرضا ارجمندی مدیرکل میراث‌فرهنگی استان ۴ بهمن ۱۴۰۱ ضمن بازدید از بازار و میدان کهنه، سرای تاریخی ملاحسین، بازار بزرگ و تمیچه فرش قم از نزدیک در جریان روند اجرای عملیات مرمت و احیاء این اماکن تاریخی قرار گرفت.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم ضمن تاکید بر اهمیت حفظ و نگهداری بناهای تاریخی افزود: اماکن و بناهای تاریخی ریشه در فرهنگ، تمدن و هویت مردمان هر قوم دارد که احیاء و مرمت ابنیه تاریخی قم نیز گام موثری در حفط فرهنگ غنی نیاکان قم و انتقال آن به نسل جدید و همچنین رونق صنعت گردشگری خواهد بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم نیز گفت: میراث‌فرهنگی و گردشگری دو عنصر وابسته به هم هستند و احیاء آثار تاریخی که منوط به تأمین اعتبارات لازم است، موجب ایجاد زیرساخت‌ها و تقویت صنعت گردشگری می‌شود و به دنبال آن رونق اقتصادی رخ خواهد داد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/bmwu

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا