فرهنگ و هنر

حماسه اربعین مصداق عمل به امربه‌معروف و نهی‌از منکر است

دبیر ستاد امربه‌معروف:

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: اربعین یعنی زیر پرچم سرخ حسینی و پرچم سبز مهدوی برای شکستن همه کاخ‌های ظلم و ستم جمع می شویم، این مصداق امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش  ندای قم به نقل از ایرنا، سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی روز چهارشنبه در اجلاسیه بین‌المللی فعالان امر به معروف و نهی از منکر در سالن‌ همایش‌های غدیر قم، بیان کرد: امروز اربعین یعنی ادامه مسیر کاروان کربلا در زیر پرچم امام زمان(عج) تا بیت المقدس چرا که در حال حاضر مظهر ظلم و ستم جهانی اسرائیل غاصب است و باید برای نابودی کاخ یزیدی آنها اقدام کرد.

وی با اشاره به این که بقای اسلام به امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر است، تاکید کرد: کسی که می‌خواهد امربه معروف انجام دهد باید با الگو گرفتن از قیام امام حسین(ع) با برنامه‌ریزی‌ صحیح و مدبرانه اقدام کند.

وی با بیان این که نهضت امام حسین(ع) نقشه راهبردی برای حرکت مسلمانان در مسیر شناخت حق و باطل و نحوه برخورد با دوست و دشمن است، افزود: در همین رابطه امروز حماسه اربعین نیز در مسیر احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر است که برای اقامه فرایض الهی انجام می‌شود.

هاشمی گلپایگانی با تاکید بر این که نخستین رکن امر به معروف و نهی از منکر کسب قدرت است، گفت: برای عمل به امر به معروف و نهی از منکر واجب است قدرت برای انجام این کار در همه عرصه‌های لازم کسب شود.

وی افزود: کسب قدرت و استفاده از عقلانیت رکن موفقیت در امر به معروف و نهی از منکر است، باید برای ترویج روز افزون این فریضه در جامعه ظرفیت‌های پراکنده مردمی را دور هم جمع کرد.

دبیر اجلاسیه فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر نیز دراین اجلاسیه گفت: هم‌افزایی مبلغان دینی و فعالان فرهنگی موجب می‌شود که فریضه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر دیگر واجب فراموش شده نباشد.

سید حسین ناظر افزود: وحدت رویه میان گروه‌های مختلف فعال در این عرصه، باعث می‌شود فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراگیر شده و توطئه‌های دشمن برای خدشه وارد کردن به ارزش‌های اسلامی، همچون گذشته ناکام ماند.

وی ادامه داد: مکتب، رهبری و مردم سه رکن انقلاب اسلامی هستند، بنابراین در احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیز مردم نقش اساسی را برعهده دارند که در همین رابطه لازم است تشکل‌های مردم نهاد از سوی مسئولان و دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی مورد حمایت قرار گیرند.

وی بیان داشت: موسسه موعود از جمله نهادهای فعال در عرصه امر به معروف و نهی از منکر است که علاوه بر آموزش مباحث مرتبط با فریضه امر به معروف و نهی از منکر به فعالان این عرصه در داخل کشور و انجام اقدام‌هایی همچون تولید آثار فاخر چند رسانه‌ای و برگزاری همایش‌های ملی و بین‌المللی، به آموزش این موضوع در سطح بین المللی نیز می‌پردازد و اکنون ۷۰۰ فراگیر از کشورهای مختلف جهان توسط این موسسه در حال فراگیری آموزش‌های لازم برای انجام صحیح این واجب الهی هستند.

این اجلاسیه با حضور اندیشمندان از کشورهای مختلف جهان و دبیران ستادهای سراسر کشور برگزار و در آن شماری از آثار مرتبط با فریضه امر به معروف و نهی از منکر رونمایی شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/5hst

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا