فرهنگ و هنر

برخی کتب دینی ممیزی می‌شود

مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی :

مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:انتشار بدون ممیزی برخی کتب دینی دستمایه افراطی‌گرایان داخل و خارج از کشور خواهد شد و تبعات نامناسبی را به دنبال دارد که جبران‌پذیر نیست.
به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، محمدحسین ظریفیان یگانه در دیدار صمیمانه معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با جمعی از ناشران دینی گفت: یکی از ممیزی‌هایی که در انتشار کتب وجود دارد پرداختن به مصادیق توهین به مقدسات ادیان الهی و اهل سنت است که اگر این‌گونه محتوا‌ها منتشر شود، دستمایه افراطی‌گرایان داخل و خارج از کشور خواهد شد و تبعات نامناسبی را به دنبال دارد که جبران‌پذیر نیست.
تخصیص ۲۹ درصد کاغذ کشور به قم
او می گوید: برخی از ناشران شناخته شده آثارشان کمتر مورد بازبینی قرار می‌گیرد، اگر کتابی توسط کارشناسان، اصلاحات به آن وارد شود با درخواست بازنگری به صورت مجدد کار بازبینی می‌شود.
مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی گفت: براساس آمار در مراکز پژوهشی، ناشران فعال در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ در قم ۹ درصد کل کشور است و براساس همین آمار ۸ درصد کل کشور در قم کتاب چاپ شده است و ۲۹ درصد کاغذ تخصیص به قم یافته است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/9z41

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا