فرهنگ و هنر

انجام روزانه ۳ ختم قرآن کریم در حرم مطهر بانوی کرامت

رئیس اداره تبلیغات آستان مقدس بانوی کرامت  خبرداد:

رئیس اداره تبلیغات آستان مقدس بانوی کرامت گفت: از سال ۱۳۷۴ هر روز ختم قرآن کریم بعد از نماز عصر در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شده است.

حجت‌الاسلام شهاب الدین غفاری از برگزاری روزانه ۳ ختم کامل قرآن بعد از نماز عصر در شبستان امام خمینی(ره) هدیه به ۱۴ معصومه علیهم السلام حضرت معصومه سلام الله علیها خبر داد.

وی با بیان اینکه روزانه ۲ ختم قرآن در قسمت آقایان و یک ختم قرآن در قسمت خواهران برگزار می شود، ادامه داد: کیفیت این ختم قرآن به این صورت است که بعد از نماز عصر هر نفر یک حزب قرآن را در حدود یک ربع قرائت می کند و ثواب آن را به ۱۴ معصوم علیهم السلام و حضرت معصومه سلام الله علیها هدیه می‌کند.

رئیس اداره تبلیغات آستان مقدس فاطمی با بیان اینکه برنامه ختم قرآن کریم از سال ۱۳۷۴ به صورت مداوم هر روز برگزار شده است، افزود: در حال حاضر قرائت زیارت نامه حضرت معصومه سلام الله علیها بعد از نماز عصر لغو شده و بلافاصله بعد از نماز عصر مراسم ختم قرآن برگزار می‌شود.

وی گفت: همواره استقبال خوبی از این برنامه شده است به صورتی که هر روز ۲۴۰ پاره حزب قرآن کریم در قسمت آقایان و ۱۲۰ پاره حزب قرآن کریم در قسمت خواهران به صورت کامل قرائت می شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/46r5

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا