فرهنگ و هنر

احصاء مشکلات خانواده 130 بانوی شهیده استان قم

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم خبرداد:

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم گفت: 130 بانوی شهیده در استان قم شناسایی و مشکلات خانواده آن‌ها احصا شده است.

به گزارش ندای قم  ، زینب عبداللهی ظهر امروز در نشست مشاورین امور بانوان و خانواده دستگاه‌های اجرایی که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه آمار دقیق زنان شهیده استان بررسی شده است، اظهار کرد: در استان قم 130 بانوی شهیده داریم که در دوران دفاع مقدس جان خود را ایثار کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مشکلات 62 خانواده این زنان شهیده مورد بررسی قرار گرفت، عنوان کرد: بر اساس این مشکلات تقسیم بندی لازم میان دستگاه‌ها انجام شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم با اشاره به برگزاری نخستین یادواره زنان شهیده در شهرستان کهک، مطرح کرد: دو یادواره با این موضوع نیز در بخش مرکزی و یک یادواره دیگر نیز در بخش خلجستان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بیش از یک دهه است که دغدغه جمعیت را دارند، خاطرنشان کرد: اخیرا مقام معظم رهبری عنوان آینده هولناک را برای موضوع جمعیت بیان کرده‌اند که تمام فعالین این حوزه را به تامل و تفکر می‌برد.

عبدالهی با اشاره به اینکه همکاری خوبی با سازمان تبلیغات و کانون‌های مساجد شکل گرفته است، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت مبلغان در ایام محرم و صفر یک امر مهم است که نیازمند همکاری بیش‌تر سازمان تبلیغات در این راستا هستیم.

وی با بیان اینکه در امر خانواده و جمعیت نیازمند فعالیت‌های فوق العاده و چند برابری هستیم، یادآور شد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی در حوزه زن و خانواده به دنیا معرفی شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم ادامه داد: در این الگو علاوه بر اینکه به الگوی بی‌بندوباری زن غربی نه گفته شد به عدم توجه به زن شرقی نیز نه گفته شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/zlno

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا