فرهنگ و هنر

 آغاز مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن کریم در قم

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قم خبرداد:

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قم از  آغاز برگزاری مرحله شهرستانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در قم خبر داد و گفت: این مسابقات از روز یکشنبه شروع و در رشته‌های حفظ پنج، ۱۰ و ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم همچنین رشته‌های قرائت تحقیق و قرائت ترتیل شروع شده است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، سید محمد صالح‌نژاد،اظهار داشت:

مسابقات در مقطع بالای ۱۸ سال برادران و خواهران از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ و طبق جدول زمان‌بندی که به متسابقین اطلاع داده شده برگزار می‌شود.

او گفت: داورانی از طرح ساماندهی داوران قرآن کریم سازمان اوقاف در مرحله شهرستانی حضور دارند.

صالح‌نژاد می گوید: در بخش برادران که از فردا آغاز خواهد شد، سه داور از استان تهران یعنی استاد ابوالقاسمی در بخش لحن، استاد دولتی در بخش وقف و ابتدا و استاد قره شیخ‌لو در بخش تجوید به ارزیابی متسابقین می‌پردازند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: این رقابت‌ها مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف است و به یاری خداوند و به شرط رسیدن شرکت‌کنندگان به حد نصاب و در صورت تصویب سازمان اوقاف اواخر مرداد تا اوایل شهریور مرحله استانی هم در قم برگزار می‌شود.

او گفت: علاوه بر این، مسابقات مربوط به رشته‌های معارفی شامل نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و تفسیر هم روز ۱۲ مرداد به صورت آنلاین و غیر حضوری تدارک دیده شده و مسابقات اذان و دعاخوانی نیز همزمان با مرحله استانی برگزار خواهد شد و به صورت متمرکز در تهران داوری می‌شود.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قم به جدول زمان‌بندی این مرحله از مسابقات اشاره کرد و گفت: مسابقات خواهران از روز شنبه یکم مردادماه شروع شده و تا ششم ادامه خواهد داشت.

او گفت: در مجموع ۵۷۲ نفر از خواهران در این مرحله با یکدیگر به رقابت می‌پردازند همچنین ۳۸۲ نفر از برادران هم رقابت خود را از روز دوشنبه تا چهارشنبه هفته جاری آغاز می‌کنند.

به گفته صالح‌نژاد  در مجموع ۹۵۴ نفر در رشته‌های آوایی و ۷۵۰ نفر هم در رشته‌های معارفی و در مرحله شهرستانی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/7nug

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا