فرهنگ و هنر

آغازثبت نام مسابقات قرآنی «مدهامّتان»

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم خبر داد:

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم از آغاز ثبت نام مسابقات قرآنی مدهامّتان خبر داد و گفت: اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برای ثبت نام در شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامّتان تا ۳۰ اردیبهشت ماه فرصت دارند.
به گزارش ندای قم ،حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا حیدری، چهارم اردیبهشت در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامّتان» ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، عنوان کرد: این دوره از مسابقات در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت تقلیدی، قرائت ترتیل، اذان، حفظ کل، مکبری، ‌قرائت نماز، مفاهیم، معارف اهل بیت (ع)، حفظ جزء ۳۰ و استعدادیابی برگزار می‌شود.
وی به بخش ویژه کانون‌های مساجد شامل جلسات قرآن کریم، تولیدات هنری و تلاوت نور اشاره کرد و افزود: کسانی که در مرحله کشوری مسابقات مدهامّتان در دو دوره گذشته رتبه اول تا سوم را کسب کرده‌اند و یا در مسابقات سازمان اوقاف و امور خیریه در دو دوره گذشته رتبه اول تا پنجم ملی یا بین‌المللی را کسب کرده‌اند، نمی‌توانند در این جشنواره در همان رشته شرکت کنند.
وی با اشاره به مقاطع سنی شرکت‌کنندگان در مسابقات گفت: مقاطع سنی کودکان شامل رده سنی زیر هفت سال، نوجوانان شامل رده سنی هفت تا ۱۶ سال و جوانان شامل رده سنی ۱۷ تا ۳۰ سال می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند ضمن اینکه کودکان زیر هفت سال شرکت کننده در جلسات سنتی قرآن نیز می‌توانند با ارسال اجرای زنده و کوتاه خود در جلسه سنتی قرآن در بخش استعدادیابی شرکت کنند.
مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره، اظهار کرد: ترویج معارف قرآنی در جامعه، توجه به مساجد به‌عنوان پایگاه اصلی فعالیت‌های قرآنی، تحکیم پیوند مسجد، قرآن و مردم و کشف استعدادهای قرآنی و فراگیری فعالیت‌های قرآنی اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی بابیان اینکه ثبت نام برای شرکت در این دوره از جشنواره مدهامتان از یکم اردیبهشت آغاز شده و تا ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری ادامه دارد افزود: علاقه‌مندان جهت اطلاع و شرکت در مسابقات می‌توانند به سامانه بچه‌های مسجد به آدرس bachehayemasjed.ir مراجعه کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/5bvv

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا