مدیریت شهری

حفظ کارکرد پارکینگ در پروژه بسط شرقی حرم مطهر

رئیس شورای اسلامی شهر قم خبرداد:

رئیس شورای اسلامی شهر قم در خصوص عقد قرارداد اجرای پروژه بسط شرقی حرم مطهر گفت: اصل پروژه نباید به تجاری تغییر کند و کارکرد پارکینگ آن باید حفظ شود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، دکتر حسین اسلامی در هفتاد و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در ساختمان شهید باکری برگزار شد با اشاره به ایام یوم‌الله دهه فجر تاریخچه‌ای از روزهای انقلاب و مناسبت‌های بهمن‌ماه را یادآور شد و اظهار داشت: در روز 12 بهمن سال 1357 بزرگ‌ترین مراسم استقبال از معمار انقلاب اسلامی در جهان برگزار شد و امام خمینی(ره) با مقتدرانه‌ترین جایگاه به ایران وارد شد.

وی تأسیس انقلاب اسلامی بر مبنای قوانین دین اسلام را نوری بر قلب مسلمانان و آزادی خواهان جهان دانست و افزود: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری وقتی صحبت از نظام جمهوری اسلامی می‌شود، یعنی مبنای ارزش‌های کشور باید مطابق با اسلام باشد و در جمهوریت نیز شکل حکومت را باید مردم تعیین کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با توجه به درخواست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهر قم مبنی بر ساخت میدان آیینی در شهر قم گفت: بعضی از شهرها از قبل ساختار آن را داشته‌اند اما در شهر قم وجود ندارد، لذا کمیسیون‌های عمرانی و شهرسازی شورای اسلامی شهر در کنار شهرداری این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

وی سپس به ساخت نمادهایی متناسب به تاریخ شهر قم نیز اشاره و بیان کرد: لوایح مرتبط باید از سوی شهرداری ارائه شود.

اسلامی در ادامه جلسه به طرح بسط شرقی حرم مطهر اشاره کرد و گفت: در این طرح هیچ ملکی نباید معارض داشته باشد و تمام تملک عرصه باید به‌صورت کامل انجام شود، سپس به پیمانکار واگذار شود؛ از شهرداری می‌خواهیم مواردی که باعث تأخیر طرح می‌شود را حل کند.

وی خاطرنشان کرد: پیمانکار قبول کرده است که در چند پلاک باقی مانده مشکلی در کلیت قرارداد ایجاد نخواهد کرد و سند آن به شورا عرضه‌شده است، در این پروژه باید تمام مراحل کار و هزینه‌ها به شورا ارائه شود تا به‌عنوان ناظر چهارم به پروژه نظارت لازم را داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: در این قرارداد باید اجرای دومرحله‌ای پروژه نیز قید شود و شهرداری سندی به شورا ارائه دهد که از نظر ترافیکی این بخش شهر دچار مشکل نخواهد شد؛ همچنین اصل پروژه نباید به تجاری تغییر کند و کارکرد پارکینگ آن باید حفظ شود.

وی در پایان در مورد نام‌گذاری شوارع بیان کرد: نام‌گذاری شوارع بر عهده شورای شهر بوده و باید اقبال عموم را در نام‌گذاری‌ها لحاظ کنیم زیرا ما برای رضایت مردم کار می‌کنیم.

لزوم تسریع در اجرای پروژه بسط شرقی

رئیس کمیسیون خانواده و امور بانوان شورای اسلامی شهر قم  نیز دراین جلسه با تأکید بر تملک پلاک‌های باقی‌مانده در عرصه پروژه بسط شرقی با رعایت قوانین و موازین اخلاقی گفت: ضرورت این طرح مشخص است و تأخیر در آن جایز نیست.

نرجس نیازمند به موضوع پارکینگ شرقی اشاره کرد و اظهار داشت: 20 سال است این طرح مشکلاتی را برای این محدوده و اهالی آن ایجاد کرده است.

وی افزود: ضرورت این طرح مشخص است و تأخیر در آن جایز نیست اما نوع و شیوع برخورد با مردم مهم بوده  و چند ملک باقی‌مانده باید با روند قانونی و اخلاقی تملک شود و صاحبان ملک نیز با شهرداری همراه هستند.

رئیس کمیسیون خانواده و امور بانوان شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: نباید در جریان تملکات هزینه‌های اجتماعی سنگین ایجاد شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/g72b

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا