اجتماعی

پرداخت۷۶۰ میلیارد ریال کمک معیشت به مددجویان

مدیرکل کمیته امداد استان قم خبرداد:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم با اشاره به شاخص‌ترین فعالیت‌های این نهاد در این استان طی نیمه نخست سال جاری گفت: ۳۹ هزار و ۲۷۲ مددجو در قالب ۲۴ هزار و ۷۱۳ خانوار، ۷۶۰ میلیارد ریال کمک معیشت دریافت کردند.

به گزارش ندای قم، محسن مسعودیان راد در گفت‌وگویی همچنین افزود: ۴۷ میلیارد ریال خدمات بهداشتی، درمانی و بیمه نیز برای هشت هزار و ۹۸۱ مددجو تامین شده‌است.

وی پرداخت ۴۰ میلیارد ریال ودیعه و اجاره مسکن به یک هزار و ۴۵۴ خانوار را مورد اشاره قرار داد و گفت: حدود ۳۲ میلیارد ریال نیز برای احداث و تعمیر مسکن ۱۱۴ منزل مددجو هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به پرداخت حدود ۳۳ میلیارد ریال برای کمک به ازدواج ۶۱۹ نوعروس و داماد نیازمند بیان داشت: پرداخت ۲۱۰ میلیارد ریال وام ضروری برای گره‌گشایی ۲ هزار و ۴۴۶ نیازمند نیز از دیگر فعالیت‌ها به شمار می‌آید.

وی با تاکید بر ۴۷۰ میلیارد ریال کمک موردی برای رفع مشکل‌های نیازمندان خاطرنشان کرد: ۷۱۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال نیز برای اشتغال ۸۳۹ نفر پرداخت کرده‌ایم.

مسعودیان راد با اشاره به این که به هفت هزار و ۷۸۱ دانش‌آموز، دانشجو و طلبه نیز خدمات فرهنگی ارائه شد گفت: ۲۷۰ میلیارد ریال کمک‌های ۳۱ هزار حامی به ۶ هزار فرزند یتیم و محسنین نیز بخش دیگری از فعالیت‌هاست.

وی با اشاره به جمع‌آوری بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال صدقه و ۲۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات بیان کرد: مجموع مشارکت‌های مردمی نیز طی این مدت بیش از یک هزار و ۱۶۷ میلیارد ریال بوده‌است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/zpwo

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا