اجتماعی

نقش مؤثر هنرمندان در فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم مطرح کرد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به جایگاه هنرمندان در بین مردم گفت: هنرمندان می‌توانند نقش بسزایی در فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب و صرفه‌جویی در جامعه ایفا کنند.

به گزارش ندای قم ،پنجاه و ششمین محفل طنز قمپز با موضوع ویژه بحران آب با حضور مدیرعامل، معاونین، کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان و طنزپردازانی از شهرهای قم، شیراز و یزد برگزار شد.

مهندس حسن بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در این مراسم با بیان اینکه استان قم به لحاظ شرایط اقلیمی در موقعیت گرم و خشک جغرافیایی گرفته است، اظهار کرد: موضوع تأمین آب به عنوان یکی از دغدغه‌های دائمی و همیشگی در این استان مطرح بوده است.

وی با اشاره بر اینکه رشد جمعیت نیاز آبی شهر را افزایش داده است، تصریح کرد: بر همین اساس و بالاجبار بخشی از نیاز آبی قم از فاصله‌ای در حدود ۳۰۰ کیلومتر تأمین می‌شود که قاعدتاً هزینه‌های زیادی را برای سیستم ایجاد می‌کند.

بختیاری با تأکید بر اهمیت صرفه‌جویی و مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف یادآور شد: در صورت عدم همکاری مردم قطعاً با چالش‌های بیشتری روبرو خواهیم بود و دغدغه‌های تأمین آب به عنوان یکی از مسائل اساسی، ما را از مباحث توسعه‌ای بازخواهد داشت.

وی با اشاره به نقش مهم و محوری فرهنگ‌سازی در مدیریت مصرف آب تصریح کرد: مجموعه هنرمندان به عنوان یکی از بخش‌های تأثیرگذار جامعه می‌توانند ما را در هدف‌گذاری تأمین آب سالم و پایدار به شهروندان یاری رسانند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم به راه‌اندازی پویش “۱۰ درصد کاهش، یک تابستان آرامش” اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار و اطلاعات، اگر شهروندان ۱۰ درصد در بخش‌های مختلف صرفه‌جویی در مصرف آب داشته باشند تأمین آب پایدار از نظر کمی و کیفی در شهر محقق خواهد شد و تأسیسات آبرسانی نیز کارکرد بهتری خواهند داشت.

وی صرفه‌جویی ۱۰ درصدی مصرف آب را در کاهش شوری مؤثر دانست و عنوان کرد: با توجه به اینکه بخشی از آب قم از چاه‌های داخل شهر که به لحاظ، کیفی شور هستند تأمین می‌شود با کاهش مصرف، برداشت از چاه‌ها نیز کم شده و شوری آب نیز کاهش خواهد یافت.

شعرخوانی طنز با موضوع اهمیت آب، مدیریت مصرف و راهکارهای صرفه‌جویی از جمله بخش‌های این محفل ادبی بود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/5g1s

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا