اجتماعی

سه طرح حمایت بیمه‌ دانشجویی اجرا می‌شود 

مدیرکل تامین اجتماعی استان قم:

مدیرکل تامین اجتماعی استان قم گفت: در قالب بیمه فراگیر دولت سیزدهم، سه طرح حمایت بیمه‌ای ویژه دانشجویان دانشگاه‌های استان قم در حال انجام است.

به گزارش ندای قم، محمد عاشوری در گفت‌وگویی بیان داشت: بیمه دانشجویی نیز از جمله طرح‌های مهم دولت در بیمه فراگیر است و دانشجویان می‌توانند با پرداخت حق بیمه به صورت مستقیم تحت پوشش قرارگرفته و از سابقه بازنشستگی بهره‌مند شوند.

وی گفت: در قالب بیمه دانشجویی، دانشجویان در صورتی که طرح الف و حق بیمه ۱۲ درصدی را انتخاب کنند با پرداخت ماهیانه حدود ۶۵۰ هزار تومان از خدمات بازنشستگی در سن مقرر بهره‌مند شوند؛ این طرح فاقد از کارافتادگی و فوت است.

وی اضافه کرد: در طرح ب، حق بیمه ۱۴ درصد حق دستمزد است که در این طرح علاوه بر بازنشستگی، بازماندگی نیز دیده‌شده و در صورت فوت بیمه‌شده بازماندگان از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند؛ حق بیمه این طرح حدود ۷۶۰ هزار تومان است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان قم یادآور شد: در طرح ج که ۱۸ درصد حداقل دستمزد است بیمه‌شده از تمام مزایای بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت بهره‌مند می‌شوند، حق بیمه ماهیانه این طرح ۹۵۰ هزار تومان می‌باشد.

وی بیان داشت: مزیت بیمه دانشجویی در این است که دانشجویان لازم نیست در آن سرانه‌ای برای درمان پرداخت کنند بلکه می‌توانند به جای آن از بیمه پدر یا همسر خود در امر درمان استفاده کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان قم گفت: در دو بخش بیمه قالیبافان و کارگران ساختمانی با بازرسی های مستمر، استان قم جزو استانهایی است که کمترین سوءاستفاده از آنها صورت گرفته است.

وی از اجرای طرح «بیمه فراگیر خانواده ایرانی» به‌عنوان یکی از این اقدام های حمایتی سازمان تامین اجتماعی در دولت سیزدهم نام برد که توانست گروه‌های مغفول مانده از بیمه‌های اجتماعی اعم از دانشجویان و زنان خانه‌دار را تحت حمایت این نهاد بیمه‌گر قرار دهد.

وی بیان کرد: تمام مردم استان قم که خدمت سربازی خود را به پایان رسانده‌اند می‌توانند با مراجعه به سایت تامین اجتماعی و انجام مراحل خواسته‌شده، دو سال خدمت سربازی را به سنوات بیمه خود اضافه کنند.

عاشوری خاطرنشان کرد: بخش مهمی از خدمات تامین اجتماعی بصورت غیرحضوری امکان انجام دارد و شهروندان قبل از مراجعه حضوری به شعبه‌های تامین اجتماعی با سامانه ۱۴۲۰ تماس بگیرند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/fpxl

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا