اجتماعی

تشدید برخورد با متجاوزان به حریم راه و ناوگان باری فاقد بارنامه

مدیرکل راهداری استان قم خبرداد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم با تأکید بر تشدید برخورد با متجاوزین به حرایم راه و ناوگان باری فاقد بارنامه دراستان قم‌گفت: برخورد جدی با متجاوزان به حریم راه‌ها منوط به همراهی و پشتیبانی نیروی انتظامی است.

به گزارش ندای قم، محمد پورتیموری روز پنجشنبه در دیدار فرمانده انتظامی استان قم صیانت از راه‌ها و حرایم آن‌ها و برخورد با قانون گریزان حوزه حمل ونقل عمومی جاده‌ای را منوط به همراهی و پشتیبانی نیروی انتظامی دانست.

وی اظهار کرد: گستره مسئولیت‌ها و فعالیت‌های متنوع راهداری و حمل ونقل جاده‌ای، پاره‌ای چالش‌ها را درپی داشته که جهت رفع و عبور از آن‌ها، ضمن درک متقابل، حمایت و همراهی بی‌دریغ دیگر دستگاه‌ها بویژه نیروی انتظامی، ضروری است.

پور تیموری افزود: گاهی شاهد تصویب قوانین و تخصیص اعتباراتی هستیم که متناسب با وضعیت راه، ترافیک محور، حمل ونقل عمومی، موقعیت جغرافیایی، اجتماعی وغیره استان‌ها صورت نمی‌گیرد.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم با یادآوری این مهم که از مجموع ۳۳ نقطه مستعد حادثه احصا شده طی سال گذشته، ۲۳ نقطه آن مرتفع شده است، گفت: ماموریت اصلی راهداری و حمل ونقل جاده‌ای، تأمین ایمنی راه‌ها، کاهش حوادث، تسهیل سفرهای برونشهری است که دراین راستا با اجرای طرح‌هایی درقالب طرح راه بخشنده، نسبت به کاهش شدت خسارات وارده (درصورت خطای انسانی و یا نقص فنی خودرو)، به طور مستمر اقدام می‌شود.

وی ارتقا سامانه‌های نظارت و پایش جاده‌ای را درزمره اولویت‌های اداره کل متبوع برشمرد و تصریح کرد: با توجه به نقش مؤثر ملزومات ایمنی و تجهیزات جاده‌ای در هدایت ترافیک و کاهش حوادث محتمله از سویی و گرانی این اقلام از سویی دیگر، اتخاذ سازوکاری ویژه جهت صیانت و جلوگیری از سرقت و تخریب آن‌ها ضروریست.

نیروی انتظامی و راهداری و حمل ونقل جاده‌ای مکمل یکدیگرند

فرمانده انتظامی استان قم نیز در این دیدار به ارتباط و همکاری مستمر نیروی انتظامی و راهداری و حمل ونقل جاده‌ای اشاره کرد و گفت: بی‌تردید این دودستگاه خدمتگزار، مکمل یکدیگرند.

سردار محمدرضا میرحیدری، خدمت به زائران و مجاوران بارگاه کریمه اهل البیت را توفیق دانست و تأکید کرد: زیرساخت‌های جاده‌ای درقم پاسخگوی نیاز استان درحوزه راه و حمل ونقل جاده‌ای نیست.

وی ضمن یادآوری مجدد بر ضرورت همراهی و تعامل هرچه بهتر نیروی انتظامی و راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خاطر نشان کرد: استان قم درجمیع سطوح اجتماعی، جغرافیایی، فرهنگی، سیاسی و غیره با دیگر استان‌ها قابل مقایسه نیست و باید متناسب با موقعیت آن نسبت به ارتقا زیرساخت‌ها اقدام کرد.

وی تبادل اطلاعات و داده‌های سامانه‌های نظارت جاده‌ای را امری بایسته خواند و گفت: ارتقا کمی و کیفی سامانه‌های نظارت و پایش جاده‌ای به طور جدی پی‌گیری شود.

میرحیدری، عوارضی آزادراه قم- تهران را گلوگاهی مناسب جهت استقرار عوامل انتظامی و پلیس راه دانست و تصریح کرد: ساختار این عوارضی مهم حفظ و نسبت به ساماندهی و بهسازی آن به گونه‌ای که مناسب ورودی شهر مقدس قم باشد اقدام شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/btxg

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا