اجتماعیویژه

انجام امداد رسانی به سیل زدگان در جعفرآباد با۱۰ تیم عملیاتی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم خبرداد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: امداد رسانی به سیل زدگان روستای جعفرآباد بخش مرکزی استان توسط ۱۰ تیم عملیاتی امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر انجام شد.
به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی هلال احمر قم محمد رضا بهرامی دراین خصوص بیان داشت: در پی بارش‌های سیل آسای شب گذشته در بخش مرکزی، روستای جعفرآباد قم از ساعت ۲۳/۳۰، ۱۰ تیم سه نفره عملیاتی به این بخش اعزام شدند.
وی افزود: در ابتدا با توجه به ارزیابی اولیه تیم واکنش سریع هلال احمر قم و همکاری پلیس راهور و راهداری و نیروهای مردمی اقدام به مسدود کردن اتوبان قم به گرمسار نمودیم که منجر به نجات نزدیک به ۵۰۰ خودرو در مسیر سیل شد.
بهرامی با اشاره به اینکه در این عملیات که از ساعت ۲۳.۳۰ شب گذشته آغاز گردید، ۱۴۹ نفر در پایگاه امداد جاده‌ای گرمسار، همچنین مسجد و مدرسه روستای اطراف جعفرآباد اسکان اضطرای داده شدند، ادامه داد: در این امدارسانی هشت خودرو عملیاتی، پنج دستگاه موتور آب و ۲ ست نجات به‌کارگیری شده و همچنین ۲۰ دستگاه چادر امدادی، ۳۰۰ پتو و ۲۷۰ بسته غذایی به منطقه عملیاتی ارسال شد.
وی درپایان خاطرنشان کرد: آسیب وارد شدن به دیوارهای چند منزل و آبگرفتگی تعدادی خانه و مسدود شدن راه اصلی ورود به روستا، بخشی از خساراتی بود که در حادثه آبگرفتگی روستای جعفرآباد بخش مرکزی رخ داد.
بهرامی همچنین توصیه کرد: در چنین شرایطی لازم است مردم عزیزمان ضمن حفظ خونسردی، توصیه‌هایی که از طریق ارگان‌های امدادی و رسانه‌ها اطلاع رسانی می‌شود را جدی گرفته و به آن‌ها عمل نمایند.
سیلاب در روستای جعفرآباد قم خسارات جانی و مالی نداشته است
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم نیز از وقوع سیلاب در روستای جعفرآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان قم خبر داد و اظهار داشت: وقوع سیلاب در این منطقه خسارات جانی و مالی نداشته است.
محسن اوروجی اظهار داشت: وقوع سیلاب شب گذشته در روستای جعفرآباد مسیله واقع در جاده قم گرمسار بعد از عوارضی که روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان قم به شمار می‌رود خسارت جانی و مالی نداشته است.
وی بیان داشت: سیلاب در این منطقه به علت شدت بارندگی همراه با توفان و گرد و خاک بوده است که چند تیربرق در این حادثه شکسته شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم با اشاره به اعزام دستگاه‌های مختلف برای بررسی مشکلات ناشی از وقوع سیلاب به این منطقه گفت: نیروها هلال احمر، راهداری، شرکت آب، گاز و برق به منطقه اعزام و مشکلات مردم برطرف شد و تنها مشکلی که در حال حاضر وجود دارد شکستگی تیرهای برق است که تلاش می‌شود این مشکل مرتفع شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ev7f

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا