حوزه علمیه

مسئولین برای رفع گرانی ها اراده قوی داشته باشند

آیت الله نوری همدانی:

آیت‌الله حسین نوری همدانی گفت: تحول در عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی نیازمند اراده قوی مسئولان است، با اراده و همت بلند هیچ کاری روی زمین نخواهد ماند.

به گزارش پایگاه خبری ندای قم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی این مرجع تقلید، وی در چهاردهمین همایش تجلیل از طلبه‌های یزدی حوزه علمیه قم داشتن همت قوی در کارها را یکی از ابزارهای مهم موفقیت بیان و خاطرنشان کرد: تحول و پیشرفت در تمام کارها نیازمند اراده و همت قوی است، اگر در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این ویژگی نباشد کارها به سرانجام نمی‌رسد.

وی با اشاره به وضعیت معیشتی مردم و گرانی افزود: مسئولان برای رفع مشکل‌های موجود باید اراده قوی داشته باشند تا مشکل‌های معیشتی و گرانی رفع شود و با کوشش و همت بلند هیچ کاری روی زمین نمی‌ماند.

آیت‌الله نوری در بخشی از سخنان با بیان اینکه طلبگی شغل و در مسیر انبیای الهی بودن است گفت: باید به این شغل افتخار، و در ادامه برای تبلیغ دین و خدمت رسانی به مردم و جامعه تلاش کرد

این مرجع تقلید با بیان اینکه این شغل دارای ویژگی‌هایی است افزود: اخلاص نخستین قدم این شغل است، مسیری که شما در آن قدم گذاشته‌اید، طریقی است که شیخ مفیدها و شیخ طوسی‌ها در آن رفته‌اند و این عالمان دین برای اثرگذاری، خود را مجهز به اخلاص کرده بودند.

وی رمز دیگر موفقیت در مسیر طلبگی را توجه به نماز شب و تهجد شبانه دانسته و نیازمندی جامعه را به فقیه مجتهد عالم با بصیر که درد مردم را بفهمد و برای آن رفع آن تلاش کند، ضروری عنوان کرد.

نوری همدانی بیان داشت: امام راحل با برخورداری از ساحت فقاهت، علم و بصیرت و همراهی با مردم توانسته اند تحول عظیمی در کشور و دنیا ایجاد کنند.
وی داشتن همت و اراده را قدم دیگر برای موفقیت در مسیر طلبگی برشمرد و گفت: برخورداری از اراده و داشتن همت برای عالمان دین امری ضروری است، داشتن این ویژگی‌ها سبب می‌شود طلبه زودتر به موفقیت برسد.

استاد برجسته حوزه تصریح کرد: طلبه‌های علوم دینی نباید حتی برای لحظه‌ای از این امر مهم در مسیر طلبگی غفلت کنند، چرا که غفلت از این ارزش، خسارت جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/f3nj

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا