حوزه علمیه

دیدار با سران ادیان مذاهب، اختلافات را کاهش می‌دهد

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار مدیرحوزه‌ها:

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید درباره سفر اخیر مدیرحوزه ها به واتیکان، سمپاشی‌ها را علت گسترش اختلافات پیروان ادیان و مذاهب عنوان و تاکید کرد که دیدار با سران ادیان و مذاهب، سمپاشی‌ها را خنثی و اختلافات را کاهش می‌دهد.
به گزارش ندای از مرکز خبر حوزه، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه با وی، با اشاره به نتایج سفر اخیر وی به واتیکان و کشورهای اروپایی گفت: ما سالیان سال در مقابل گفته‌های آنان سکوت کردیم و دفاع جانانه نکردیم، اما این سفرها سبب می‌شود بخشی از این سمپاشی‌ها برچیده شود.
وی گفت: با توجه به ویژگی های علمی، نو اندیشی و دیدگاه همگرایی که در شما سراغ داریم، جنابعالی صالح ترین شخص برای این سفر بودید و بحمدالله این سفر دارای آثار و نتایج خوبی بوده که من از شما تشکر می کنم.
این مرجع تقلید افزود: یکی از مشکلات میان ادیان، تفاوت اندیشه ها و اختلاف فکرهاست که با این گونه رفت و آمدها و دیدارها می توان آن را کمرنگ و مرتفع ساخت.
وی خاطرنشان ساخت: باید بر مشترکات تکیه کرده و از موارد اختلافی دوری کنیم.
آیت الله مکارم شیرازی آشنایی دیگران با اندیشه های شیعی را از نتایج مهم این سفر برشمرده و افزود: سفر شما به نمایندگی از حوزه های علمی شیعی برای برطرف کردن بعضی نسبت های خلاف که به شیعیان داده می شد، اثرگذار بود.
وی برقراری ارتباط میان عالمان شیعه و اهل سنت را نیز ضروری دانست و بیان کرد: اگر ارتباط با علمای اهل سنت بیشتر شود، می توانیم سم پاشی ها را خنثی کنیم.
وی تصریح کرد: البته به برخی از وهابیان هر چه بگوییم فایده ندارد، چرا که آنها قصد و غرض خاصی دارند و می خواهند که این شکاف همیشگی باشد، اما می توان شکاف میان تشیع و اهل سنت و همچنین میان اسلام و مسیحیت را از میان برداشت و باید این شکاف ها را پر کرد.
در ابتدای این دیدار اعرافی گزارش مبسوطی از سفر خود به واتیکان و بعضی کشورهای اروپایی ارائه کرد..

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/4upz

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا