اجتماعیاقتصاد

صدور مجوز خروج ۲۸۰ دستگاه خودرو از قم به عراق

مدیرکل گمرکات استان قم خبرداد:

مدیرکل گمرکات استان قم گفت: طی سه‌روز گذشته که کار صدور مجوزهای لازم برای خروج خودروهای سبک و سنگین از کشور به‌منظور شرکت در مراسم اربعین در گمرکات استان آغاز شده‌است، مالکان ۲۸۰ دستگاه خودرو از این خدمت که به صورت رایگان ارائه می‌شود استفاده کردند.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا، اسفندیار دریکوندی روز دوشنبه در گفت‌وگویی‌ بیان کرد: پیش‌بینی‌می‌کنیم در چند روز آینده که اجرای این طرح در گمرکات استان ادامه دارد،‌ مالکان بیش از یک هزار دستگاه خودرو سبک و سنگین از این امکان استفاده کرده و برای خروج از کشور مجوزهای لازم را اخذ کنند.

وی تاکید کرد: البته این مجوز تنها برای خروج خودرو از ایران است و کشور عراق نیز در این خصوص مقررات خاص خود را دارد، بنابراین لازم است افرادی که قصد انجام این کار را دارند از طریق ستاد اربعین و سایر دستگاه‌های متولی از این قوانین مطلع شوند و سپس برای آن اقدام کنند.

وی ادامه داد: صدور مجوزهای لازم برای خروج خودروهای سبک و سنگین دارای شرایط تعیین شده از قم برای شرکت در مراسم اربعین، در گمرکات استان به سرعت و بدون دریافت هزینه انجام می‌شود و برای انجام آن نیاز است که مدارک وسیله نقیله،‌ مالک و راننده آن تکمیل باشد.

دریکوندی با اشاره به این که مجوز خروج خودروها برای زمانی مشخص است، گفت: تلاش می‌کنیم در رابطه با انتقال کالاها و وسایل مورد نظر هیات‌های مذهبی از طریق خودروهای سنگین و نیمه سنگین به کشور عراق برای پذیرایی از زائران اربعین، بیشترین همکاری را با متقاضیان داشته باشیم.

وی تاکید کرد: اداره کل گمرکات استان قم تمام ظرفیت‌های خود را برای کمک به برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم پیاده روی اربعین به کار گرفته و ارائه خدمات گمرکی مرتبط با این ایام به مراجعین به صورت مستمر و در جریان کار گروهی منسجم در این اداره کل، صورت می‌پذیرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/c2az

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا