اقتصاد

رونق و جهش تولید بدون همراهی همه دستگاه‌های متولی امکان‌پذیر نیست

رییس قوه قضاییه دردیدار با تولیدکنندگان کارآفرینان و شرکت های دانش بنیان استان قم؛

رییس دستگاه قضا گفت: قوه قضاییه در کمک به تسهیل فرآیند واردات و صادرات کالا، نقدینگی، بانک مرکزی و گمرک جدی است.

به گزارش ندای قم به نقل ازایرنا ،حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای روز پنجشنبه در دیدار با شماری از تولیدکنندگان کارآفرینان و شرکت های دانش بنیان استان قم، با بیان اینکه تولید مساله مهم کشور است، افزود: اولویت رونق و جهش تولید در کشور بیشتر از سایر مسائل است و معضلات این بخش بدون همراهی همه دستگاه‌های متولی امکان‌پذیر نیست.

وی ادامه داد: مشکلات تولید در کشور صرفا زمانی حل می شود که دولت، قوه قضاییه و بخش خصوصی در کنار یک دیگر نسبت به تدبیر امور همدلی و همکاری کنند.

رییس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه مسوولان باید نسبت به تحقق شعارهای داده اهتمام داشته باشند؛ گفت: باید کار کنیم تا شعور از شعار سبقت بگیرد چرا که رجزخوانی خالی کاری به پیش نمی برد و در کنار رجز باید در میدان عمل نیز گام های عملیاتی برداشته شود.

محسنی اژه ای تصریح کرد: یکی از ابزارهای مورد نیاز جهت تحقق اهداف تعیین شده، قوی ترکردن اراده فردی، تدبیر امور و احصای مشکلات گذشته و پیش بینی معضلات و چالش های حال و آینده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید هدایت گر، سیاست گذار و تنظیم کننده امور باشد و کار در دست بخش خصوصی قرار بگیرد، ادامه داد: برخی از افراد در مقام سخن این مطالب را بیان می کنند ولی در عرصه عمل اهتمام چندانی به آن ندارند؛ وقتی قرار است کار به دست مردم سپرده شود نباید عرصه های اثرگذاری آنها قفل و محدود شود.

وی اضافه کرد: سازمان بازرسی کشور باید نسبت به حسن اجرای قانون در حمایت از بخش خصوصی نظارت جدی داشته باشد و موارد تخطی را گزارش دهد.

رییس قوه قضاییه با اشاره به انتقاد تولیدکنندگان از پیچیدگی های کار اداری در قوه قضاییه، گفت: فرآیند واردات و صادرات کالا، نقدینگی، بانک مرکزی و گمرک از مباحثی است که قوه قضاییه برای تسهیل روند اداری در راستای بهبود فضای تولید در آن ورود جدی کرده است.

تحریم و ضعف مدیریت عامل مشکلات امروز است

محسنی اژه ای با بیان اینکه مشکلات کنونی حاکم بر کشور که بخشی از آن ناشی از تحریم و بخشی نیز بخاطر ضعف در مدیریت ها نشات گرفته است، گفت: مسوولان عالی نظام آمادگی ذهنی لازم را جهت ایجاد تحول در عرصه های مختلف دارند و در برخی از بخش ها مقدمات اقدامات تحولی نیز آغاز شده است.

وی در ادامه با قدردانی از بازدیدهای میدانی استاندار قم از واحدهای تولیدی و صنعتی، تصریح کرد: برکت این قبیل کارها بسیار زیاد است و موجب جلب رضایت الهی و حل مشکلات مردم می شود؛ از استاندار قم درخواست می شود این روال پسندیده را ادامه دهد.

رییس قوه قضاییه اضافه کرد: مسوولان قضایی در سطح ملی و استان قم در کنار پیگیری مسائل کلان تولید، نسبت به حل معضلات و مسائل جزئی تولیدکنندگان نیز اهتمام داشته باشند.

شهرک‌های صنعتی قم با کمبود نیرو روبرو هستند

استاندار قم  نیز دراین جلسه گفت: با وجود اینکه درسطح استان افراد جویای کاری وجود دارد ، اما شهرک‌های صنعتی قم با مشکل کمبود کارگر روبه‌رو هستند که بخش مهمی از آن از مباحث غلط فرهنگی حاکم بر این افراد ناشی می‌شود.

سیدمحمدتقی شاهچراغی طی سخنانی بیان کرد: مشکلات حوزه کارگری در استان قم بسیار اندک است.

وی بیان کرد: استان قم با داشتن شهرک‌ها و نواحی صنعتی شاخص از شهرهای صنعتی قابل دفاع در کشور است، اکثریت صنایع مستقر درقم ، کوچک و متوسط می‌باشد.

شاهچراغی تصریح کرد: با وجود تمام مشکلات در حوزه مالیات، زیرساخت‌ها و سایر مسائل چالش و معضل جدی در حوزه تولید و کارگری استان قم وجود ندارد، وجود تعداد بالای اتباع خارجی یکی از ویژگی های استان قم است.

وی ادامه داد: در سطح مدیریت استان ارتباط قابل قبولی با تولیدکنندگان دانش بنیان شکل گرفته‌است و مسئولان استانی نسبت به رفع مشکلات و چالش های احصا شده آمادگی دارند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/qmty

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا