اقتصاد

رشد 2.5برابری پرداخت تسهیلات اشتغال

معاون استاندار قم خبرداد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال تبصره ۱۶ از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم دراین استان ۲.۵ درصد افزایش داشته که آثار آن در تک رقمی شدن نرخ بیکاری نمایان شده‌است.

به گزارش ندای قم، محسن امیدیان در گفت‌وگویی بیان داشت: طی سال گذشته افزون بر ۲۱ هزار شغل جدید در استان قم ایجاد شد.

وی ادامه داد: در دوسال گذشته در مجموع بیش از ۴۵ هزار اشتغال جدید در سطح استان قم در چهار بخش گردشگری، صنعت، خدمات و کشاورزی به وجود آمده‌است.

امیدیان با اشاره به پرداخت ۶۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی طی یک سال گذشته، خاطرنشان کرد: تسهیلات تبصره ۱۶ که قرض‌الحسنه است باهدف ایجاد اشتغال خرد پرداخت شده‌است.

وی تاکید کرد: میزان پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تبصره ۱۶ اشتغال دراستان قم طی سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال ۱۴۰۰ ، .۲.۵ برابر بیشتر شده‌است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم یادآور شد: نرخ رشد اقتصادی استان از منفی ۱.۱ در سال ۹۹، در سال ۱۴۰۰ به ۲.۴ درصد و در سال ۱۴۰۱ به ۳.۸ رسیده‌است.

وی همچنین بیان داشت: نرخ بیکاری استان قم نیز از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم از بیش از ۱۰ درصد به حدود ۸.۵ درصد رسیده و به صورت پیوسته شاهد کاهش نرخ بیکاری با توجه به پرداخت تسهیلات و حمایت از بخش خصوصی هستیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/79jl

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا