اقتصاد

خدمات بانک های قرض الحسنه باید به مردم معرفی شود

استاندارقم دردیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران:

استاندارقم با بیان اینکه خدمات بانک های قرض الحسنه باید به مردم معرفی شود گفت: قم با همراهی علما و فضلای برجسته حوزه علمیه می تواند فرهنگ متعالی بانکداری قرض الحسنه را تقویت کند.
به گزارش پایگاه خبری ندای قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم ،سید محمد تقی شاهچراغی روز دوشنبه در دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با وی در استانداری قم افزود: خدمات ارزنده بانکداری قرض الحسنه می تواند نگاه مردم به نظام بانکی کشور را تغییر دهد.
وی با اشاره به لزوم حمایت جدی نظام بانکی قرض الحسنه از اشتغال های خرد و خانگی گفت: استان قم به دلیل شرایط خاص فرهنگی و اجتماعی و تعدد زنان سرپرست خانوار و یا بد سرپرست باید با بهره مندی از وام قرض الحسنه در تولید و تقویت اشتغال خانگی فعال تر و گسترده تر عمل کند.
استاندار قم با تاکید بر اینکه خانواده های زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی باید در اولویت برخورداری از وام خرد قرض الحسنه باشند، افزود: با وجود تورم اقتصادی به نظر می رسد می توان با وام اعطایی قرض الحسنه ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی یک شغل خانگی آبرومند راه اندازی کرد.
شاهچراغی با بیان اینکه از رویکرد بانکداری قرض الحسنه کاملا حمایت خواهد کرد، گفت: لازم است خدمات گسترده قرض الحسنه و فعالیت های متنوع مسئولیت اجتماعی خود را برای علما و فضلای حوزه های علمیه و مراجع عظام تقلید تشریح و تبیین کنید.
استاندار قم بر لزوم همراهی و کمک صاحبان کسب و کار و خیران سرمایه گذار با برنامه های مسئولیت اجتماعی بانک های قرض الحسنه تاکید کرد و گفت: استان قم به عنوان بخش موثر و تعیین کننده در توسعه فرهنگ متعالی قرض الحسنه از طرح های مسئولیت اجتماعی بانک قرض الحسنه مهر ایران حمایت خواهد کرد.
در بخش دیگری از این نشست، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیان اینکه گردش مالی بانک از منابع مردمی و سازمانی است و به دولت وابستگی نداریم، گفت: در سال جدید سقف پرداخت وام خود را برای افراد حقیقی تا ۲۰۰ میلیون تومان و برای اشخاص حقوقی تا ۵۰۰ میلیون تومان افزایش داده ایم.
عرضه ۵۰ نوع طرح وام قرض الحسنه بانکی
سید سعید شمسی نژاد با طرح این مطلب که کلیه وام بانک قرض الحسنه با کارمزد صفر تا چهار درصد است، اظهار داشت: منابع بانکی ما در سال جاری به بیش از ۹۲ هزار میلیارد تومان رسیده است و در سال ۱۴۰۰، ۲میلیون و ۶۰۰ هزار فقره وام به مشتریان خود داده ایم.
وی با تاکید براینکه بانکداری قرض الحسنه کاملا شفاف است، گفت: خوشبختانه میزان معوقات اقساط وام مشتریان بانک به کمتر از ۶دهم درصد می رسد و این نشان می دهد که آنها به نظام قرض الحسنه اعتماد و علاقه دارند.
وی از ایجاد و عرضه ۵۰ نوع طرح وام قرض الحسنه بانکی در سال جاری خبر داد و گفت: در نظر داریم با ضمانت گیری دارایی های شخصی مردم از جمله توثیق سهام عدالت و سند خودرو وام بدون نیاز به ضمانت شخص ثالث بدهیم.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با تاکید براینکه به شهر مقدس قم نگاه کاملا اعتقادی داریم، افزود: معتقدیم میان اهداف و برنامه این بانک با جنبه های فرهنگی و انقلابی شهر قم فصل مشترک فراوانی وجود دارد که باید از آن بهره لازم و وافر ببریم.
در پایان این دیدار به پاس خدمات ارزنده فرهنگی و اجتماعی استانداری قم، لوح یاد بود «سفیر قرض الحسنه» از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران به سید محمد تقی شاهچراغی، استاندار قم تقدیم شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/sauj

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا