اجتماعیاقتصاد

بازار قم امسال با ۲۶ هزار مورد بازرسی رصد شد

سرپرست معاونت بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم:

سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا هشتم مردادماه جاری، حدود ۲۶ هزار مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی فعال در بازار استان صورت گرفت که منجر به تشکیل سه‌هزار و ۶۱۴ پرونده تخلف به ارزش تقریبی ۱۲۹ میلیارد تومان شد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،سیاوش فولادی وندا درگفت وگویی اظهارداشت :از ابتدای سال ۱۴۰۱ روند نظارت بر فعالیت واحدهای اقتصادی در قم تشدید شده‌است و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت بر اساس وظیفه قانونی خود به صورت مستمر وضعیت بازار استان را پایش می‌کنند.

وی افزود: در جریان پایش‌های صورت گرفته از وضعیت عرضه کالاها در بازار استان، هرگونه تخلف همچون گران‌فروشی، کم‌فروشی،‌ عدم درج قیمت، فروش محصول بی‌کیفیت، قاچاق و سایر مورد مورد توجه بازرسان قرار گرفته‌ و برای آن پرونده‌ لازم جهت رسیدگی در مراجع قانونی، تشکیل شده‌است.

وی ادامه داد: از دیگر اقدام‌های صورت گرفته در این رابطه، برگزاری رزمایش‌های برنامه‌ریزی‌ شده طی سال‌جاری برای گسترش سطح نظارت‌ها در استان قم بوده‌است که در جریان آن چگونگی فعالیت تعداد قابل توجهی از واحدهای اقتصادی استان، توسط بازرسان سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت رصد شد.

سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: نظارت بر نحوه فعالیت واحدهای نانوایی استان از دیگر اقدام‌های صورت گرفته توسط بازرسان این سازمان بود که در همین ارتباط ۶ هزار و ۴۱۵ مورد بازرسی انجام و در جریان آن یک‌هزار و ۲۰۶ مورد پرونده تخلف به ارزش ۳۵ میلیارد و ۳۲۵ میلیون ریال تشکیل شد.

به طور کلی حدود ۹۰۰ نانوایی در سطح شهر و مناطق مختلف استان قم فعال است و نانوایان در این استان انواع نان های مورد علاقه مردم را تولید می‌کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ugd0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا