اقتصادویژه

اختصاص30 میلیارد تومان تسهیلات برای مشاغل خانگی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم خبرداد:

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت : امسال ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال خانگی با اشتغال ۱۰۸۱ نفر در رشته‌های مختلف پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری ندای قم ،وحید وزیری در جلسه شورای اشتغال استان قم با بیان اینکه مشاغل خانگی یکی از سیاست‌های مهم اشتغال زایی در کشور محسوب می‌شود گفت: تسهیلات اختصاص یافته استان قم نسبت به پارسال ۲۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با بین اینکه پارسال ۱۲۲۷ نفر توانستند این تسهیلات را دریافت کنند و در بخش مشاغل خانگی فعال شوند افزود: بیشتر این مشاغل در بخش صنایع چوب، سنگ، صنایع دستی، انگشتر و خیاطی ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: تسهیلات مشاغل خانگی اختصاص یافته به استان قم نسبت به ۲ سال گذشته ۹ و نیم برابر شده است که می‌تواند گامی موثر در اشتغال زایی پایدار در استان باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  مبلغ تسهیلات ارزان قیمت خانگی را از ۵۰ میلیون تا ۲ میلیارد تومان عنوان کرد گفت: این تسهیلات ۷ ساله و با ۲ سال تنفس و بازپرداخت تسهیلات ۵ ساله و با سود ۴ درصد تعیین شده است.

استاندار نیز در این جلسه گفت: رشد اقتصادی و افزایش اشتغال  پایدار در استان  به ورود جهادی، تلاش، رفع موانع و پیگیری دستگاه‌ها و مدیران استانی دارد

شاهچرغی تمر کز بر مشاغل کوچک و خانگی و توجه به روستا‌ها را نیازمند حمایت بیشتر عنوان کرد و از نظام بانکی خواست تا تسهیلات بانکی این بخش را با سرعت بیشتری پرداخت کنند.

وی ادامه داد: مشاغل خانگی  با خیز و استقبال مردمی مواجه شده است و باید همکاری دستگاه‌های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی اشتغال زایی در بخش خانگی بیشتر تقویت شود.

وی ورود عملیاتی، رصد و پیگیری مشکلات و مطالبات مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی به دور از کاغذ بازی‌های اداری باید اشتغال زایی  سرعت ببخشند تا با کاهش فرایند‌ها بتوانیم اشتغال زایی را در استان افزایش دهیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ia95

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا