مدیریت شهریویژه

88درصد مجموعه های بازی کودکان استاندارد است

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تاکید کرد:

۸
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر استاندارد بودن بیش از ۸۸ درصد مجموعه‌های بازی کودکان و نوجوانان در شهر قم گفت: سه شهربازی فعال شهر، ۱۵ هزار مترمربع زمین‌ بازی و ۱۸۲ مجموعه بازی در بوستان‌ها و پارک‌ها دارای گواهی استاندارد ساخت و نصب است.
به گزارش ندای قم به نقل از از روابط عمومی شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به اهمیت حفظ سلامتی کودکان در پارک‌ها اظهار داشت: ایمنی و استانداردسازی یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت شهری در قم بوده و به اجرای شاخص‌های استاندارد در پارک‌ها و بوستان‌ها دقت لازم صورت گرفته است.
وی از جمع‌آوری وسایل غیراستاندارد خبر داد و افزود: در سال ۱۳۹۵ بیش از ۹۵ مجموعه وسایل بازی کودکان که فلزی بوده و استاندارد نداشت، از سطح بوستان‌ها جمع‌آوری شد و در حال حاضر در مجموع ۲۲۳ مجموعه بازی کودک و نوجوان در بوستان‌ها وجود دارد که از آن‌ها ۱۸۲ مجموعه دارای استاندارد ساخت و نصب بوده و تاییدیه دارند.
مدیرعامل پارک‌های قم تصریح کرد: تنها ۴۱ مجموعه‌ که قبل از سال ۱۳۹۵ نیز خریداری‌شده استاندارد ساخت ندارد، اما در مراحل نصب تمام استانداردهای لازم رعایت شده و همچنین ۱۵ هزار مترمربع از زمین‌های بازی نیز دارای کفن‌پوش‌های استاندارد است.
وی کلیه شهربازی‌ها را نیز دارای استاندارد دانست و تصربح کرد: شهربازی غدیر، علوی و شهربازی هاشمی تا گواهی استاندارد دریافت نکردند، مجوز بهره‌برداری به آن‌ها داده نشد و تله‌سیژ بوستان علوی نیز تا زمانی که استاندارد را نگرفت مجوز بهره‌برداری به آن داده نشد.
جوادیان بیان کرد: در سال ۱۳۹۵ سازمان پارک‌ها و فضای سبز از طرف اداره‌کل استاندارد قم به‌عنوان دستگاه برتر انتخاب شد و گرفتن استاندارد برای مجموعه‌های بازی هرسال تمدید می‌شود، در صورتی‌که هیچ شهری در کشور این استاندارد را هرسال تمدید نمی‌کند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/516j

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا