مدیریت شهری

15 کیلومتر ریل متروکه در داخل شهر جمع‌آوری می‌شود

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم:

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه 15 کیلومتر ریل متروکه در داخل شهر جمع‌آوری می‌شود، گفت: با جمع‌آوری این ریل‌های متروکه، طرح جامع شهری در این اراضی به اجرا در خواهد آمد.

به گزارش پایگاه خبری ندای قم به نقل از شهرداری قم ،عباس حلوایی زاده با اشاره به جمع‌آوری ریل‌های متروکه حریم شهری، اظهار داشت: جمع‌آوری ریل متروکه داخل شهر ازجمله مصوبات سفر سال گذشته رئیس‌جمهوری به قم است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: در همین خصوص در مرحله اول ریل‌های متروکه موازی با بلوار امام رضا علیه الاسلام به طول ۸ کیلومتر جمع‌آوری‌شده است.

وی با اشاره به مرحله دوم جمع‌آوری ریل متروکه حریم شهری قم تأکید کرد: در مرحله دوم ریل‌های متروکه در حدفاصل بین ایستگاه مرکزی راه‌آهن تا مسجد مقدس جمکران با هماهنگی راه‌آهن و فرمانداری قم در حال انجام است.

حلوایی زاده با بیان اینکه در قالب این طرح ۱۵ کیلومتر ریل متروکه در داخل شهر جمع‌آوری می‌شود، گفت: با جمع‌آوری این ریل‌های متروکه، طرح جامع شهری در این اراضی به اجرا در خواهد آمد.

در این زمینه یکی از شهروندان قمی بیان کرد: وجود این ریل‌های متروکه علاوه بر جلوگیری از توسعه شهری طی سال‌های اخیر به محلی برای انباشت زباله و پسماندهای خانگی تبدیل‌شده بود.

شهروند دیگری نیز با ابراز خرسندی از جمع‌آوری ریل‌های متروکه راه‌آهن، عنوان کرد: ایجاد مشکل در رفت‌وآمد شهروندان و بروز برخی آسیب‌های شهری از چالش‌های وجود این ریل‌های متروکه بود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/8nhz

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا