مدیریت شهری

۸ میلیارد تومان اعتبار تملک برای ساخت یک بوستان

مدیر منطقه یک شهرداری قم خبرداد:

مدیر منطقه یک شهرداری قم سرانه فضای سبز منطقه یک را به ازای هر نفر 2/7 مترمربع اعلام کرد و گفت: 8 میلیارد تومان اعتبار برای تملک باغ‌ها و ساخت بوستان در سال 1401 اختصاص داده‌شده است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،مجید محمد رضاخانی در گفت‌وگویی یکی از چالش‌های منطقه یک را کمبود فضای سبز موجود در بافت شهری دانست و اظهار داشت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده بتوانیم سرانه فضای تفریحی منطقه را افزایش دهیم.

وی سرانه فضای سبز تفریحی به ازای هر شهروند را در منطقه یک عددی بالغ‌بر ۱/۷ مترمربع دانست و بیان کرد: سرانه فضای سبز شهری منطقه ۳/۳ مترمربع بوده که با مجموعه فضای سبز جنگلی سرانه فضای سبز هر شهروند به عددی برابر ۷/۲ مترمربع می‌رسد.

مدیر منطقه یک شهرداری قم، منطقه یک را از نظر رتبه‌بندی سومین منطقه سبز عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم با توجه به شرایط منطقه، سرانه فضای سبز تفریحی را به عدد سه مترمربع به ازای هر نفر برسانیم.

وی  هزینه نگهداری فضای سبز منطقه را نیز ۲۲ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: بالغ‌بر ۲۲ میلیارد تومان هزینه نگهداری فضای سبز منطقه در سال است و تلاش می‌کنیم تا فضای سبز منطقه وضعیت مطلوبی داشته باشد.

محمدرضاخانی سپس از تملک باغ‌های منطقه برای حفظ و نگهداری و توسعه فضای سبز خبر داد و مطرح کرد: بوستان اطلس، بوستان مریم، بوستان اثنا و بوستان شهدای آذر ازجمله باغاتی بوده که به بوستان تبدیل‌شده است.

مدیر منطقه یک شهرداری قم با اشاره به اینکه برای حفظ باغات نیازمند به همکاری همه ارگان‌های شهر داریم، تأکید کرد: امسال هشت میلیارد تومان برای تملک باغ‌های منطقه اعتبار اختصاص داده‌شده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/xgsj

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا