مدیریت شهری

۷۰ درصد بودجه شهرداری قم صرف عمران شهر می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم خبرداد:

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم با اشاره به افزایش حقوق کارگری و کارمندی در سال جاری اظهار داشت: این افزایش حقوق توسط دولت، افزایش بار مالی زیادی به دوش شهرداری‌ها اعمال کرده است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، سید ابوالفضل اسماعیلی در جلسه کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم، با اشاره به افزایش حقوق کارگری و کارمندی در سال جاری اظهار داشت: این افزایش حقوق توسط دولت، افزایش بار مالی زیادی به دوش شهرداری‌ها اعمال کرده است.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته تعداد خروجی کارکنان نسبت به ورودی پرسنل حدود ۲ برابر بوده است، ابراز کرد: این موضوع سبب کاهش هزینه‌ها شده است که در سال جاری این افزایش حقوق‌ها سبب نگرانی‌های مالی شده است.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم ادامه داد: متأسفانه درآمد بسیاری از شهرداری‌ها در سال‌های گذشته صرف هزینه‌های جاری‌شده است، ولی در شهر قم این موضوع با مدیریت مناسب همواره نسبت مناسبی بین عمرانی و جاری داشته است.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر حدود ۷۰ درصد بودجه شهرداری قم صرف هزینه‌های عمرانی شهر می‌شود، تصریح کرد: قبلاً این نسبت ۸۰ درصد بود که افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران سبب شده که این بودجه به ۷۰ درصد تقلیل یابد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/equ0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا