مدیریت شهری

۲۶۰ کیلومتر فیبر نوری در قم احداث می‌شود

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم:

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم گفت: یکی از پروژه‌های زیرساختی، توسعه فیبر نوری است که طی سال جاری در حال انجام بوده و ۲۶۰ کیلومتر زمان‌بندی و هدف‌گذاری شده است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری ،علی مؤمن حجازی در گفت‌وگویی، با اشاره به تغییر اساسنامه سازمان از ابتدای سال جاری اظهار کرد: با تغییر اساسنامه طبق ماده ۸۴ قانون شهرداری‌ها در حال فعالیت هستیم که این امر موجب استقلال حقوقی و مالی سازمان شده است و این استقلال موجب می‌شود پروژه‌ها با بروکراسی اداری کمتر پیش رود و به اهداف کلان خود برسد.

وی افزود: ۱۱۰ میلیارد تومان بودجه طی سال جاری برای سازمان، مصوب شورای شهر در نظر گرفته شده که ۵۵ میلیارد تومان از این بودجه به پروژه عمرانی و پروژه‌های حوزه زیرساخت، امنیت و پرداخت خرد شهری اختصاص داده می‌شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم با اشاره به پروژه‌های شاخص این سازمان، خاطرنشان کرد: یکی از پروژه‌های زیرساخت، توسعه فیبر نوری است که طی سال جاری در حال انجام و ۲۶۰ کیلومتر زمان‌بندی و هدف گذاری شده است و تا پایان سال این اقدام انجام می‌گیرد، در حالی که اکنون ۱۲۰ کیلومتر فیبر نوری در سطح شهر وجود دارد.

تلاش برای ارتقای سطح امنیت سایبری

مؤمن حجازی ادامه داد: اجرای فیبر نوری بلوار پیامبر اعظم (ص) از دیگر اقدامات است که با توجه به برنامه ریزی انجام گرفته برای فیبر نوری اجرای آن به مجموعه‌های در حال ساخت کمک بسیاری می‌کند.

وی تصریح کرد: در حوزه امنیت سایبری با توجه به اینکه زیرساخت‌ها توسعه یافته و سامانه‌های الکترونیکی گسترده شده است، نیاز به ایجاد امینت برای شهروندان بیشتر احساس می‌شود که یکی از کلان پروژه‌هایی که امسال به دنبال آن هستیم، ارتقای امنیت سایبری است، زیرا ذخیره سازی اطلاعات از اهمیت بسیاری برخوردار است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم یادآور شد: سال گذشته در نظر داشتیم که چتر پوششی از پروتکل لورا را داشته باشیم که فروردین به بهره‌برداری رسید و اکنون تمام شهر در پوشش پروتکل لورا است و در تلاشیم تا سنسورهای مرتبط با این پروتکل را قرار دهیم و علاوه بر آن، این زیرساخت را به دیگر بخش‌ها و دستگاه‌ها نیز منتقل سازیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/kn7t

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا