مدیریت شهریویژه

۲۴ عنوان برنامه به مناسبت روز قم برگزار می‌شود

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم:

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم گفت: ۲۴ عنوان برنامه ویژه روز قم از ۱۷ مهر در این استان آغاز شده و این برنامه‌ها تا سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم و در نهایت شهادت ایشان در چهارم آبان ادامه دارد.
به گزارش ندای قم ،سید احمد طباطبایی نژاد شامگاه شنبه در نشست خبری که در خانه تاریخی یزدان پناه قم برگزار شد، اظهار کردویژه برنامه‌های روز قم دوشنبه هفته جاری در دانشگاه قم با حضور دانشجویان و مسئولان استان قم شروع خواهد شد و در این ایام تورهای گردشگری با هماهنگی مدارس برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه با برنامه‌های خود بدنبال هویت بخشی به قم هستیم، اضافه کرد: برنامه‌های روز قم اخیرا در شورای فرهنگ عمومی استان بررسی و به تصویب این شورا رسیده است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم افزود: نهادها و ارگان‌های فعال در حوزه فرهنگ باید ردیف ویژه ای برای روز قم ببینند و این موضوع اخیرا در شورای فرهنگ عمومی استان قم مطرح شد تا این دستگاه‌ها برای سال بعد بودجه لازم را برای برگزاری برنامه‌های روز قم پیش بینی کنند.
طباطبایی نژاد همچنین گفت: ویژه برنامه‌های روز قم دوشنبه هفته جاری در دانشگاه قم با حضور دانشجویان و مسئولان استان قم شروع خواهد شد و در این ایام تورهای گردشگری با هماهنگی مدارس برگزار می‌شود.
وی افزود: همچنین برنامه “روایت قم” در مدارس در قالب معرفی مشاهیر و رویدادهای قم و موضوع ورود حضرت معصومه(س) نیز برگزار می‌شود.
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم یادآورشد: یکی از مشاهیر بزرگ قم علامه حسن زاده آملی است که همایش ملی بزرگداشت وی به عنوان “علامه ذوالفنون” با مشارکت بنیاد نخبگان ۱۹ مهرماه در قم برگزار می‌شود.
طباطبایی نژاد گفت: همچنین در قالب این برنامه ها، جشنواره ملی عکس قم برای نخستین بار به صورت ملی در حوزه عکاسی برگزار می‌شود تا از ظرفیت عکاسان کشوری برای جشنواره استفاده شود.
وی افتتاح یا کلنگ زنی طرح‌های شهری در حوزه های عمرانی، خدماتی، فرهنگی و ورزشی، رونمایی از کتاب باغ پنبه در ۲۷ مهر ماه، برگزاری جشنواره ورزشی افتخار شهر در ۲۰ رشته، برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی در ۲۸ مهر و المپیاد ورزشی فرزندان انقلاب در سی ام مهر را از دیگر برنامه‌های روز قم عنوان کرد.
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم افزود: اجلاس مدیران سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری های کشور ۲۶ و ۲۷ مهر با موضوع محوری نقش مساجد در فرهنگ سازی محلات در قم برگزار می‌‍شود.
به گفته طباطبایی نژاد شروع اکران مستند سینمایی ۹۰ دقیقه ای اخت الرضا، جشنواره هنرهای تجسمی فرهنگ شهروندی، تولید نماهنگ مشترک با حرم حضرت معصومه(س) و برگزاری جشنواره خبری با همکاری خانه مطبوعات را از دیگر برنامه های روز قم خواهد بود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/hd5f

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا