مدیریت شهری

۱۵۰ هکتار از اراضی بوستان ولایت فضای سبز می شود

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خبرداد:

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از تخصیص 150 هکتار از اراضی بوستان ولایت به شهرداری قم برای توسعه فضای سبز خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،  پیام جوادیان با اشاره به تخصیص حدود ۱۵۰ هکتار از اراضی محور جاده قدیم قم-تهران موسوم به بوستان ولایت به شهرداری قم اظهار کرد: این اراضی از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان برای تبدیل و توسعه فضای سبز و در راستای تحقق هدف محیط‌زیست پایدار به شهرداری واگذارشده است.

وی با تأکید بر اینکه اراضی پشت بوستان زائر و تپه سلام نیز در مرحله پیگیری برای واگذاری است گفت: این اراضی نیز در مرحله عقد قرارداد و شرایط توسعه فضای سبز است که پس از اخذ مجوزهای لازم اقدامات لازم در آن‌ها صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر اینکه تمام این اراضی در راستای توسعه کمربند سبز شهر و ایجاد فضای سبز و محیط‌زیست پایدار شهر قم مورد استفاده قرار خواهند گرفت تصریح کرد: از سنوات گذشته پیگیری برای واگذاری این اراضی صورت گرفته و با مجوز شورای برنامه‌ریزی استان، محدوده عوارضی قم‌-تهران، جاده قدیم قم تهران و پشت بوستان زائر مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: فعلاً فقط اراضی محدوده بوستان ولایت و محدوده عوارضی قم‌-تهران شرایط اخذ مجوز و واگذاری را داشته و پیگیر تحقق باقی اراضی نیز هستیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/uovl

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا