مدیریت شهری

گذرگاه‌های عرضی ویژه دانش‌آموزان در معابر شهری ایجاد می‌شود

معاون حمل‌ونقل شهرداری قم:

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: احداث گذرگاه عرضی ویژه برای دانش‌آموزان از اقدامات شهرداری قم در ابتدای مهرماه است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، رضا خانه‌زاد یزدی در گفت‌وگویی با بیان اینکه خط‌کشی طولی معابر در نظم حرکتی خودروهای سواری نقش مؤثری دارد، اظهار کرد: طی شش ماه نخست امسال توانستیم بیش از تمام طول سال گذشته خط‌کشی انجام دهیم.

وی با اشاره به تلاش مجموعه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک برای اتمام خط کشی‌های معابر شهر قم در نیمه نخست سال، افزود: شهریورماه طرح خط‌کشی‌های عرضی به‌ویژه برای مدارسی که در معابر اصلی قرار دارد در دستور کار قرار گرفته و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

خانه‌زاد یزدی تصریح کرد: طراحی و احداث گذرگاه عرضی ویژه برای دانش‌آموزان یکی از دستاوردهایی امسال معاونت ترافیک شهرداری قم در ابتدای مهرماه است که به‌صورت گذرگاه همسطح عابر پیاده یا گذرگاه‌های برجسته عابر پیاده در مرحله احداث است.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌ها، اصلاحات هندسی معابر اطراف مدارس در شش ماه نخست سال مصوب شده است و در مراحل پایانی اجرا هستیم، امیدواریم با این اقدامات شاهد شهر امن و ایمن با روانی ترافیک باشیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: با همفکری همکاران شعار «من از خط عابر پیاده عبور می‌کنم» انتخاب شد تا با توجه به این شعار و عمل به آن، سطح ایمن‌سازی در شهر را افزایش دهیم.

خانه‌زاد یزدی با اشاره به وضعیت سرویس اتوبوس‌رانی در ابتدای مهرماه، تأکید کرد: با توجه به افزایش حجم سفر در آغاز سال تحصیلی، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بنا شد تا از تمام ظرفیت‌های اتوبوس‌رانی استفاده کنیم و پوشش بهتری در سطح شهر داشته باشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/af40

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا