مدیریت شهری

کاهش 40 درصدی روشنایی بوستان‌های بزرگ سطح شهرقم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خبرداد:

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از کاهش ساعات آب‌نماها به میزان ۴٠ درصد و صرفه‌جویی در برق آن‌ها خبر داد و گفت: یکی دیگر از این اقدامات کاهش 30 تا 40 درصدی روشنایی بوستان‌های بزرگ سطح شهر متناسب با موقعیت جغرافیایی آن با هدف مدیریت بهینه مصرف در ماه‌های فصل تابستان است.

به گزارش پایگاه خبری ندای قم به نقل از شهرداری قم ،پیام جوادیان از برگزاری جلسه‌ای با موضوع مدیریت بهینه منابع انرژی در بوستان‌ها و ساختمان‌های مربوط به سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خبر داد و اظهار کرد: یکی از موارد مطرح‌شده در این جلسه مدیریت مصرف برق است؛ با توجه به اینکه پیک مصرف برق را در ماه‌های اخیر داریم و با بحران انرژی روبه‌رو هستیم که تصمیمات خوبی برای مصرف برق اتخاذ شد.

وی به کاهش ساعات آب‌نماها به میزان ۴٠ درصد و صرفه‌جویی در برق آن‌ها اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از این اقدامات کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی روشنایی بوستان‌های بزرگ سطح شهر متناسب با موقعیت جغرافیایی آن با هدف مدیریت بهینه مصرف در ماه‌های فصل تابستان است که این کاهش در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر اینکه برای مصرف برق در ساختمان‌های شهرداری و سازمان‌های آن نیز دستورالعمل‌هایی تهیه و ابلاغ‌شده است، ابراز کرد: این دستورالعمل شامل ۲۵ بند ازجمله تعویض لامپ‌های پرمصرف با کم‌مصرف، استفاده ۶۰ درصدی از کولرهای گازی در طول روز، کاهش روشنایی پارکینگ‌های سازمان، استفاده از روشنایی‌های هوشمند و استفاده از تجهیزات الکترونیکی با برچسب انرژی A است.

جوادیان ادامه داد: آبیاری فضای سبز و کارکرد پمپ‌ها و موتورآلات نیز جهت قرارگیری در ساعات غیر پیک به ساعات پایانی شب و نیمه‌شب موکول شده است.

وی با بیان اینکه واحد بهینه‌سازی و نگهداری و تعمیرات به‌عنوان واحدی فعال در کل شهرداری قم در حال کار است، خاطرنشان کرد: برای مدیریت بهینه انرژی و گذر از وضعیت فعلی باید مسئولین و شهروندان دست‌به‌دست هم دهند تا با عزم جمعی بتوانیم بهترین استفاده را از منابع محدود برق و آب در فصل تابستان داشته باشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/jkle

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا