مدیریت شهری

پیشرفت 87 درصدی پروژه تونل غدیر

معاون عمرانی شهرداری قم خبرداد:

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: پروژه تونل غدیر تاکنون ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و عمده سازه آن ازجمله حفاری شمع‌ها، بتن‌ریزی و اجرای سقف پارکینگ به‌طور کامل انجام گرفته است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، عباس حلوایی‌زاده با اشاره به آخرین وضعیت پروژه تونل غدیر اظهار داشت: پروژه تونل غدیر متشکل از چند پیمان در سطح منطقه هفت و یک واقع شده و اجرای پروژه سازه‌ای آن بر عهده سازمان توسعه و عمران شهرداری با اعتبار بالغ‌بر ۹۲ میلیارد تومان در حال راهبری است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه تونل غدیر تاکنون بیش از ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و عمده سازه آن ازجمله حفاری شمع‌ها، بتن‌ریزی و اجرای سقف پارکینگ به‌طور کامل انجام گرفته است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه در حال حاضر عملیات خاک‌برداری پروژه در حال انجام است گفت: بعدازآن دیواره‌سازی و عملیات جداره‌سازی، زیرسازی، جدول‌گذاری و در مرحله نهایی آسفالت مسیر انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه هم‌زمان انعقاد قرارداد حدفاصل رمپ تونل غدیر تا خیابان رسالت و شهید فاطمی انجام و نخاله‌برداری، زیرسازی، خاک‌ریزی و جدول‌گذاری در سراسر مسیر پیش‌بینی‌شده است، افزود: به‌تازگی قراردادی بابت رفع معارض برقی، جابه‌جایی تیرهای برق موجود در مسیر، اجرای شبکه روشنایی سطح خیابان معلم، بلوار عمار یاسر تا دور شهر و خیابان رسالت منعقد شده است، همچنین قراردادی نیز در زمینه روشنایی داخل تونل و ایجاد و نصب دستگاه تهویه این پروژه در دستور کار است.

پروژه‌ فاز 5 عماریاسر با کلکسیونی از معارضات و مشکلات

حلوایی‌زاده تصریح کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری کل پروژه به‌صورت هم‌سطح که شامل بلوار معلم است و کنار گذرهای تونل غدیر و از سوی دیگر تونل غدیر را تکمیل و بهره‌برداری کنیم و در اختیار شهروندان قرار دهیم.

وی اضافه کرد: در این پروژه جابجایی عمده تأسیسات انجام گرفته و لوله آب ۲۰۰، و ۴۰۰ و ۶۰۰ آب خام، شبکه ۲۰ کیلو وات برق، شبکه ۶۳ کیلو وات برق فشار قوی، فیبر نوری و شبکه گاز تکمیل و جابه‌جا شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: در تونل غدیر بالغ‌بر ۲۲ هزار مترمکعب بتن‌ریزی انجام‌شده و ۲ هزار و ۵۴۰ تن آرماتوربندی و ۱۳۰ هزار مترمکعب عملیات خاک‌برداری و در انتهای پروژه، ۶۵ هزار مترمربع عملیات آسفالت انجام خواهد شد، قبل از تونل تا خیابان رسالت بالغ‌بر حدود ۲ کیلومتر مسیر اجرای پروژه است.

وی مطرح کرد: در مرحله جدید پروژه، سقف نیم‌طبقه پارکینگ طراحی‌شده و بالغ‌بر ۱۳۰ دستگاه خودرو ظرفیت دارد که بر ظرفیت‌های قبلی اضافه خواهد شد، همچنین در تقاطع عمار یاسر به معلم راست‌گردهای هم‌سطح اجرا خواهد شد و مسیر مستقیم از سمت میدان سپاه به سمت خیابان انقلاب و خیابان طالقانی می‌تواند دسترسی کامل به سطح زیرگذر داشته باشد.

حلوایی زاده اظهار کرد: قرارداد دسترسی‌های شرقی تونل غدیر منعقد شده است تا بتوانیم قسمتی از دسترسی‌های داخل تونل را تأمین کنیم تا افرادی که از بسط شرقی حرم حضرت معصومه (س) می‌خواهند به سمت چپ حرکت کنند، از یک طرف به تقاطع مقداد از سوی دیگر به میدان سپاه، دسترسی داشته باشند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/xo2d

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا