مدیریت شهری

پلیس ورود موتورسیکلت به پیاده راه‌ها را اعمال قانون کند

مدیر منطقه هفت شهرداری قم تاکید کرد:

مدیر منطقه هفت شهرداری قم با تأکید بر غیرقانونی بودن ورود موتورسیکلت‌ها به پیاده راه‌ها گفت: باید نیروی انتظامی و پلیس راهور اعمال قانون کرده و اجازه ورود موتورسیکلت به پیاده راه را ندهد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، محمد رمضانی به مشکلات پیاده‌راه‌ها و ورود موتورسواران به پیاده‌راه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: متأسفانه شاهد ورود موتورسوارها به پیاده راه‌ها و برخورد آن‌ها با عابران پیاده و زائران هستیم که در این زمینه نیاز به اعمال قوانین داریم.

وی ساماندهی موتورسیکلت‌ها در هسته مرکزی شهر را یادآور شد و افزود: باوجود ساخت پارکینگ موتورسیکلت و نصب دوربین در مسیر پیاده راه‌ها، اما شاهد عدم رعایت قوانین از طرف برخی از شهروندان هستیم و باید موتورسواران نسبت به رعایت قوانین مقیدتر باشند.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم تأکید کرد: شهرداری منطقه و معاونت حمل‌ونقل وظایف خود را در این حوزه انجام داده و باید پلیس راهور وارد عمل شده و در صورت تخلف با موتوران برخورد قانونی کند، زیرا از محدوده وظایف شهرداری خارج بوده و ما نمی‌توانیم اعمال قانون کنیم.

وی تغییر سامانه ویلچر رو را نیز مطرح کرد و گفت: اگر بخواهیم محدودیت بیشتری برای ورود به پیاده راه اعمال کنیم، ویلچر نمی‌تواند وارد پیاده راه شود و این مغایر با اهداف ساخت و اجرای پیاده راه بوده و نمی‌توانیم محدودیت بیشتری اعمال کنیم.

رمضانی به لزوم افزایش خودروهای برقی برای پیاده راه‌ها نیز اشاره و ابراز کرد: با شروع به کار خودروهای برقی به‌هیچ‌عنوان اجازه ورود موتورسیکلت داده نمی‌شود اما باز هم نیروی انتظامی و پلیس راهور باید اعمال قانون کند و اجازه ورود موتورسیکلت به پیاده راه را ندهد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/rz52

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا