مدیریت شهریویژه

پشتیبانی همه جانبه شهرداری از راهپیمایی جاماندگان اربعین

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم خبرداد:

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به پشتیبانی همه جانبه شهرداری از راهپیمایی باشکوه جاماندگان اربعین توسط شهرداری قم، خواستار نظم بخشی به این حرکت مردمی شد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سیدمحسن میرهادی در جلسه کمیته اجرایی ستاد زائران اربعین استان در تالار امام رضا (ع) فرمانداری با اشاره به پیش‌‌بینی چهار استراحتگاه برای زائران اربعین در بوستان‌های فدک، امام رضا(ع)، جوان و همچنین پارکینگ شماره چهار جمکران اظهار داشت: فضاسازی لازم با سیاه پوش کردن معابر شهر و اماکن مختلف انجام شده‌ است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به برگزاری راهپیمایی اربعین در شهر قم گفت: در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) امکانات مورد نیاز مانند سرویس بهداشتی و آب شرب فراهم است، همچنین برای برپایی ۴۵ ایستگاه صلواتی نیز درخواست شده، هماهنگی‌های مربوط به مباحث ترافیکی، نظافت و پاکسازی نیز صورت پذیرفته‌است.

وی ادامه داد: در اطراف مسجد جمکران، مایحتاج زائران از جمله تأمین یخ پیش‌بینی شده و نیازهای آتی نیز احصا و رسیدگی می‌شود.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری با اشاره به اینکه برای مدیریت پسماند، هزار و ۵۰۰ کارتن پلاست بین مناطق شهرداری قم توزیع شده گفت: برای آتش‌نشانی و مباحث ایمنی هم، هماهنگی انجام شده، اکیپ‌ها در داخل مسجد جمکران و بلوار پیامبر اعظم(ص) مستقر هستند.

وی استقرار ماشین‌آلاتی مانند بالابر را در طول مسیر راهپیمایی اربعین مورد توجه قرار داد و گفت: کنترل نظم و انضباط شهری نیز در دستور کار است، ستاد رسیدگی به تخلفات شهری، معضل‌هایی مثل تکدی‌گری و دستفروشی را کنترل می‌‌کند.

وی گفت: تدابیر لازم برای کنترل پارکینگ شرقی حرم مطهر، همچنین پارکینگ‌های پیرامونی مسجد جمکران نیز اندیشیده شده‌است.

میرهادی در بخشی از سخنان خود با بیان این مطلب که راهپیمایی اربعین محدود به بعدازظهر نیست گفت: راهپیمایی خودجوش مردم قم در روز اربعین از  صبح تا ساعت‌های پایانی شب ادامه پیدا می‌کند، که این موضوع، خستگی نیروهای خدمات‌رسان را در پی‌دارد، از این رو باید یک زمان مشخصی برای این راهپیمایی تعیین شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/6cwb

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا