مدیریت شهریویژه

پارکینگ‌های عمومی قم در مناسبت‌های مذهبی رایگان می‌شود

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم :

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از آماده کردن لایحه‌ای برای رایگان شدن پارکینگ‌های عمومی قم در مناسبت‌ها خبر داد.
به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید امیرعباس صفوی در هشتاد و چهارمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم به مشکلات تأمین پارکینگ اشاره کرد و اظهار کرد: باید به تأمین پارکینگ نگاهی جامع داشته باشیم و گرنه سال‌های زیادی با این مشکل مواجه خواهیم بود.
وی مشکلات پارکینگ مصلی و رودخانه را مورد بررسی قرار داد و افزود: وقتی پارکینگ‌ها تنها یک خروجی دارد و امکان اضافه ورودی و خروجی در مسیر پارکینگ‌ها نیست، ما با حجم ترافیک مسیر مواجه خواهیم بود و نمی‌توان برای آن کاری کرد.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم به نارضایتی مردم در ایام شب‌های قدر پرداخت و بیان کرد: هزینه پارکینگ در ساعت‌های مختلف متفاوت بود و برای هر سه ساعت مشخص‌شده یک هزار و 500 تومان تخفیف در نظر گرفته شد و هزینه 13 هزار تومان برای توقف بیش از 5 ساعت در نظر گرفته‌شده بود.
وی ادامه داد: در سه شب لیالی قدر تمام نیروهای شهرداری در پارکینگ‌ها حضور داشتند و حجم زائران و اتمام برنامه حرم زودتر از موعد اجازه عودت وجه به مردم و شهروندان را نمی‌داد و خروجی‌های پارکینگ شرقی در شب دوم به 10 گیت و شب سوم به 13 گیت افزایش پیدا کرد.
صفوی تأکید کرد: رایگان شدن پارکینگ‌ها در اختیار شهرداری نیست و شورای شهر می‌تواند مصوب کند در ایام مناسبتی پارکینگ‌ها رایگان در اختیار شهروندان و مسافران قرار گیرد و با ابلاغ شورا، شهرداری آن را اجرایی خواهد کرد.
فرصت دوهفته ای برای تهیه لایحه رایگان شدن پارکینگ‌ها درمناسبت ها
رییس شورای اسلامی شهر قم نیز دراین جلسه گفت: شهرداری باید ظرف ۲ هفته برای رایگان شدن پارکینگ‌های سطح شهر در مناسبت‌های ملی و مذهبی طرح ارایه دهد.
حسین اسلامی افزود: برای مناسبت‌های مختلف باید طرح رایگان شدن استفاده از پارکینگ‌های سطح شهر تهیه شود و زمانی که طرح تصویب شود الزام‌آور خواهد بود.
وی اضافه کرد: اگر شهرداری ظرف ۲ هفته لایحه ارایه دهد بحث و بررسی می‌شود؛ وگرنه اعضای شورا در کمیسیون‌ها طرحی مصوب که اجرای آن الزام‌آور خواهد بود.
وی با انتقاد از عملکرد شهرداری در زمینه مدیریت پارکینگ‌ها در روزهای پرترافیک، تاکید کرد: در مناسبت‌های ملی و مذهبی نباید در پارکینگ‌ها مبلغی از مردم گرفته شود.
عضو شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه با بیان این‌که همیشه در مدیریت پارکینگ‌ها مشکل داشتیم، گفت: مدیریت اقتضایی و متناسب با شرایط قابل پیش‌بینی نداریم.
محسن محرری افزود: وقتی تعطیلات عید فطر، شب‌های قدر و یا عید نوروز در پیش است، مشخص است که چه میزان مسافر وارد شهر قم خواهند شد که در این راستا باید ورودی پارکینگ‌ها تقویت و درباره ظرفیت آن اطلاع‌رسانی شود.
وی اضافه کرد: در مناسبت‌های ملی و مذهبی نه تنها باید پارکینگ‌ها رایگان شود، بلکه باید خدمات رایگان دیگری مانند ایستگاه‌های صلواتی نیز برای خدمات‌رسانی شهروندان و مسافران برپا شود.
عباس صفویان مدیرکل مهندسی و امور اجرایی ترافیک شهرداری نیز در این جلسه نسبت به تهیه لایحه رایگان شدن پارکینگ‌های سطح شهر قم در مناسبت‌های مختلف ظرف ۲ هفته قول مساعد داد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/gy1x

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا