مدیریت شهری

وجود هزار و 230 آتش‌نشان داوطلب آموزش‌دیده در قم

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم  خبرداد:

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حال حاضر حدود هزار و 230 آتش‌نشان داوطلب آموزش‌دیده در سطح شهر داریم که می‌توانند در مواقع بحرانی بازوی سازمان در خدمت‌رسانی به شهروندان باشند.

 

به گزارش ندای  قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس جعفری در گفت‌وگویی خبری، با اشاره به وضعیت نیروهای ستادی و عملیاتی سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم گفت: آتش‌نشانی شهرداری قم ۵۳۰ نیرو داشته که از این تعداد، ۴۸۷ نفر نیروی عملیاتی هستند.

وی با بیان اینکه این نیروهای عملیاتی در سه شیفت ساماندهی شده‌اند، ابراز کرد: طبق استانداردهای جهانی برای به ازای هر ۲۵۰۰ شهروند باید یک آتش‌نشان داشته باشیم که در این مورد هنوز نتوانستیم به استاندارد برسیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم ادامه داد: در حال حاضر حدود هزار و 230 آتش‌نشان داوطلب آموزش‌دیده در سطح شهر داریم که می‌توانند در مواقع بحرانی بازوی سازمان در خدمت‌رسانی به شهروندان باشند.

وی تجهیزات خودرویی و عملیاتی سازمان آتش‌نشانی را موردتوجه قرار داد و افزود: در حال حاضر ۱۰۰ دستگاه خودروی امدادرسان و عملیاتی در آتش‌نشانی قم وجود دارد که در این زمینه با توجه به اینکه قم جزء پنج کلان‌شهر بلندمرتبه کشور بوده نیاز است که روند افزایش تجهیزات و به‌روزرسانی امکانات همواره ادامه‌دار باشد.

جعفری با درخواست از مدیریت استان و کشور برای کمک به تأمین تجهیزات آتش‌نشانی اضافه کرد: آتش‌نشانی با جان و مال مردم طرف است و با توجه به هزینه‌های بالای تجهیزات، نیاز است که دولت در این زمینه کمک‌حال شهرداری‌ها باشد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/c0o3

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا