مدیریت شهری

نیاز شهر قم به ۶ هزار سرویس مدرسه

فرماندار قم مطرح کرد:

فرماندار قم با بیان اینکه نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی باعث شده، که نرخ کرایه سرویس مدرسه شکل نگیرد، گفت: شرکت‌های تاکسی اینترنتی به رانندگانی که در زمینه سرویس دانش‌آموزی همکاری نمی‌کنند، خدمات ندهند.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،عباس ذاکریان در پنجمین جلسه شورای ترافیک استان در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: مسئولیت ساماندهی سرویس مدارس بر عهده سازمان تاکسیرانی است و می‌بایست از ظرفیت‌های مختلف استفاده کرد.

وی با بیان اینکه نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی باعث شده تا نرخ مشخصی برای کرایه سرویس مدرسه شکل نگیرد، افزود: شرکت‌های تاکسی اینترنتی به رانندگانی که در زمینه سرویس دانش‌آموزی همکاری نمی‌کنند، خدمات ندهند.

فرماندار قم با تأکید بر اینکه سازمان تاکسیرانی نیز تشویق‌هایی برای رانندگان تاکسی اینترنتی در بحث سرویس مدارس مدون کند، گفت: راننده‌ای که از تاکسی اینترنتی استفاده می‌کند، باید قوانین آن را هم بپذیرد.

وی همچنین یادآور شد: بخشی از دانش‌آموزان را اولیا جابه‌جا می‌کنند، اگر ساعت شروع مدرسه هفت و ساعت شروع کار ادارات نیز ۷:۳۰ باشد؛ اولیا می‌توانند، مشکل کمبود سرویس مدارس را کاهش دهند.

ذاکریان با اشاره به اینکه در حال حاضر در شهر قم به ۶ هزار سرویس مدرسه نیاز داریم، تصریح کرد: اگر در ساعت شروع مدارس تغییری بدهیم، این تعداد سرویس به سه هزار دستگاه کاهش پیدا می‌کند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/2nv5

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا