مدیریت شهری

نصب سامانه‌های ثبت تخلف در محور پردیسان – ورجان

رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم  خبرداد:

رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم گفت: طرح نصب ۲ دستگاه سامانه ثبت تخلف با قابلیت محاسبه سرعت لحظه‌ای و متوسط، در محور پردیسان- ورجان قم اجرایی شد.

به گزارش  پایگاه خبری ندای قم به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم، حمید سالاری در این زمینه افزود: بر اساس آمار، عاملیت خطای انسانی در وقوع تصادف های جاده‌ای، به‌خصوص سرعت غیرمجاز، از دیگر عوامل دخیل بیشتر می‌باشد.

وی ادامه داد: به همین منظور در تمامی کشورهای جهان، در راستای کنترل و نظارت بر رفتار ترافیکی رانندگان جاده‌ای، نسبت به نصب انواع سامانه‌های کنترلی- نظارتی اقدام می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به موقعیت شهرستان ‌کهک و مناطق تابعه آن‌، که از ییلاقات استان با جاذبه‌های گردشگری به شمار می‌ آید، شاهد ترافیک چشمگیری در محور پردیسان- ورجان، به‌خصوص در ایام مناسبتی و تعطیلات پایان هفته هستیم.

سالاری در خصوص تعداد و مشخصات فنی سامانه‌های ثبت تخلف منصوب در محور پردیسان- ورجان، گفت: طی اجرای این طرح ۲ دستگاه سامانه ثبت سرعت با قابلیت محاسبه سرعت لحظه‌ای و متوسط، در محور قم- پردیسان نصب و به‌زودی راه‌اندازی خواهند شد.

وی افزود: قابلیت محاسبه و ثبت سرعت لحظه‌ای و متوسط، امکان به‌اصطلاح دور زدن سامانه‌ها را توسط رانندگان متخلف غیرممکن می‌سازد.

وی بازه زمانی اجرا و تکمیل طرح نصب سامانه‌های ثبت تخلف محور پردیسان- ورجان را ۲ ماهه ارزیابی و بیان کرد: عملیات اجرایی این طرح از خردادماه امسال آغاز شده و تا پایان تیرماه جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

رییس مرکز مدیریت راه‌های قم با بیان این‌که در نصب و راه‌اندازی سامانه‌های تحت وب (اعم از نظارتی- کنترلی) طی شدن فرآیند موارد امنیتی ضروری و زمانبر است، بیان کرد: داده‌های اطلاعاتی(دیتا) سامانه‌های ثبت تخلفات ترافیک جاده‌ای، به‌طور مستقیم به مرکز مدیریت راه‌های کشور ارسال و سپس برای اعمال قانون، به وب‌سرویس ناجا ارجاع می‌شود.

وی تاکید کرد: بی‌تردید مهم‌ترین عامل در کاهش حوادث جاده‌ای، رعایت جامع مقررات و قوانین ترافیکی است که باید توسط رانندگان اجرا شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/fd2c

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا