مدیریت شهری

نسبت به سطح جامعه و انتظارات مردم واقف هستیم

عضو شورای اسلامی شهر مقدس قم عنوان کرد:

عضو شورای اسلامی شهر مقدس قم گفت: در شورای ششم، حضور بانوان پررنگ‌تر بود که نشان از مطالبه بیشتر بانوان است؛ تشکیل کمیته بانوان و خانواده در قم پس از ۲۲ سال که از تشکیل شوراهای اسلامی شهرها می‌گذرد، نمایانگر این است که ما نسبت به سطح جامعه و انتظارات مردم واقف هستیم.

به گزارش ندای قم، نرجس نیازمند، ۱۴ فروردین در جمع خبرنگاران عنوان کرد: از ایام نیمه شعبان، اکثر سازمان‌ها و بخش‌های مختلف شهرداری قم فعالیت‌ها برنامه‌های خود را به صورت سازماندهی شده آغاز کرده بودند و شهر به نوعی پیش از آغاز تعطیلات نوروزی آمادگی کامل را برای این ایام داشت.

وی با بیان اینکه ۶ بوستان در شهر مقدس قم برای کمپ و استراحتگاه موقت زائران و مسافران نوروزی تدارک دیده شده بود، افزود: خدمت‌رسانی نیروهای شهرداری قم به صورت شبانه روزی است و همکاری و هم‌افزایی بین سایر دستگاه‌های اجرایی استان نیز در ایام نوروز برای خدمت‌رسانی قابل مشاهده است که این نشان از مدیریت مطلوب استان برای پذیرایی از زائران است.

وی با بیان اینکه در نوروز امسال سازمان زیباسازی شهرداری قم در میدان‌ها، خیابان‌ها اماکن مختلف سطح شهر اقدامات بسیار چشمگیری را انجام داده است، گفت: حادثه خاصی را در سطح شهر شاهد نبودیم، حضور به موقع نیروهای آتش‌نشانی شهرداری با استفاده از دوربین‌های حرارتی باعث شد که از رخ دادن حادثه جدی در سطح شهر جلوگیری شود.

رئیس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مقدس قم ادامه داد: همچنین به علت مقارنت نوروز باستانی با ماه مبارک رمضان، تبلیغات گسترده و مناسبتی نیز با موضوع عید و رمضان در سطح شهر با نصب بنرها صورت گرفت.

وی بیان کرد: در شورای ششم، حضور بانوان پررنگ‌تر بود که نشان از مطالبه بیشتر بانوان است؛ تشکیل کمیته بانوان و خانواده در قم پس از ۲۲ سال که از تشکیل شوراهای اسلامی شهرها می‌گذرد، نمایانگر این است که ما نسبت به سطح جامعه و انتظارات مردم واقف هستیم.

افزایش بوستان‌های بانوان در قم

عضو شورای اسلامی شهر مقدس قم تصریح کرد: در این موضوع، توانستیم که تعداد بوستان‌های خانواده و بانوان را به خصوص در منطقه نیروگاه قم افزایش دهیم؛ برای منطقه ۶ نیز در بودجه سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده تا بوستان بانوان ایجاد شود.

وی با اعلام اینکه کارگروه‌هایی در کمیته بانوان و خانواده شکل گرفته، مطرح کرد: برای مثال در کارگروه ورزش و نشاط اجتماعی، جلسات متعددی برگزار شده و سایر استان‌ها و کلان‌شهرهای کشور مورد بررسی قرار گرفته‌اند و در این راستا برنامه‌های خوبی ویژه بانوان طراحی شده است.

وی اظهار کرد: در حوزه مشاغل بانوان، دو مرکز ثابت شناسایی شده و در حال آماده سازی برای مشاغل خرد و خانگی بانوان قمی است؛ امکان راه‌اندازی بازارچه‌های مشاغل خانگی بانوان در بوستان‌ها وجود دارد و متقاضیان می‌توانند برای این موضوع به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و سازمان پارک‌ها مراجعه نمایند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/3p72

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا