مدیریت شهری

مشارکت ۶ میلیارد ریالی بانک شهر درطرح توسعه قطار شهری قم

معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های بانک شهر خبرداد:

معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های بانک شهر از مشارکت این بانک در تأمین منابع مالی 6000 میلیارد ریالی طرح توسعه قطار شهری قم در قالب انتشار و قبول ضمانت اوراق مشارکت خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید عبدالله سجادی با اعلام این خبر و با تأکید بر نقش حمایتی و همکاری مؤثر بانک شهر و شهرداری‌ها در تأمین مالی پروژه‌های شهری افزود: ۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت شهرداری‌ها در راستای تأمین مالی پروژه‌های شهری توسط بانک شهر برای ۱۹ طرح در شهرهای مختلف تخصیص داده‌شده که قطعاً خواهد توانست نقش مؤثری در تأمین مالی طرح‌های بزرگ عام‌المنفعه در سراسر کشور داشته باشد.

وی با اشاره به نقش بی‌بدیل بانک شهر در توسعه، عمران‌آبادانی شهرهای طی بیش از یک دهه حضور در شبکه بانکی، تصریح کرد: این بانک همانند سال‌های گذشته با انتشار و قبول ضمانت اوراق مشارکت پروژه‌های شهری همانند: توسعه خطوط قطار شهری، خرید اتوبوس، احیاء بافت فرسوده و… بار دیگر به حمایت مدیریت شهرها در تحقق اهداف خود و حل مشکلات و معضلات شهری پرداخته است.

سجادی ادامه داد: این اوراق برای اجرای طرح‌های شهری ۹ کلان‌شهر تهران، مشهد، قم، شیراز، اصفهان، تبریز، کرج، اهواز و کرمانشاه است و بانک شهر مجموعاً برای ۱۹ پروژه به میزان ۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت به فروش می‌رساند.

معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های بانک شهر گفت: از کل ۸۰ هزار میلیارد ریال پیش‌بینی‌شده، ۵۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های توسعه قطار شهری هشت کلان‌شهر شامل شهرداری تهران ۱۵ هزار میلیارد ریال، شهرداری مشهد ۸۵۰۰ میلیارد ریال، شهرداری شیراز ۸۰۰۰ میلیارد ریال، شهرداری قم ۶۰۰۰ میلیارد ریال، شهرداری اصفهان ۵۵۰۰ میلیارد ریال، شهرداری تبریز ۵۰۰۰ میلیارد ریال، شهرداری کرج ۴۰۰۰ میلیارد ریال و شهرداری کرمانشاه ۲۵۰۰ میلیارد ریال تخصیص‌یافته است.

سجادی عنوان کرد: ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیز برای طرح‌های توسعه اتوبوس‌رانی ۹ کلان‌شهر مذکور تخصیص‌یافته است تا با اجرایی شدن آن شاهد اثرات مستقیم این مهم در بهبود حمل‌ونقل عمومی شهروندان خواهیم بود.

معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های بانک شهر در پایان با تأکید بر نقش مؤثر این اوراق در پیشبرد اهداف شهرداری‌ها برای به سرانجام رساندن پروژه‌های شهری، خاطرنشان کرد: انتشار اوراق مشارکت، قطعاً خواهد توانست نقش ویژه‌ای در توسعه خدمات شهری و رفاه شهروندان داشته باشد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/045d

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا