مدیریت شهری

مترو قم به‌زودی با تأمین واگن وارد فاز بهره‌برداری می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با اشاره به وضعیت پروژه نیمه‌کاره مونوریل، گفت: دولت سیزدهم نسبت به تکمیل مونوریل قم با هزینه‌های ملی مصمم است؛ همچنین قطار شهری قم نیز به‌زودی با تأمین ناوگان وارد فاز بهره‌برداری خواهد شد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، ابراهیم معتمدی در دیدار مردمی با اهالی خیابان شهید باهنر در محدوده منطقه ۲ شهرداری قم، اظهار داشت: پیگیری شرط و رمز اصلی حل مشکلات و مطالبات مهم مردم در مباحث عمرانی، فرهنگی و اجتماعی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم خاطرنشان کرد: باید در قالب یک ماه آینده مهم‌ترین مشکلات و درخواست‌های مردمی منطقه ۲ در محدوده خیابان شهید باهنر احصا و موارد قابل انجام به‌صراحت به مردم بیان شود.

وی بابیان اینکه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل شبکه فاضلاب و تسویه خانه قم نیاز است، ابراز کرد: مشکل فاضلاب و تصفیه‌خانه فاضلاب قم در دولت مستقر حل خواهد شد؛ همچنین شبکه معابر منطقه ۲ به همراه ‌کارهای زیربنایی مهمی در این منطقه انجام‌شده و بسیاری از اقدامات زیرساختی منطقه نهایی شده است.

معتمدی با تأکید بر ضرورت پیش‌بینی و افزایش سرانه‌های فرهنگی و ورزشی در منطقه دو شهرداری قم، تصریح کرد: باید تلاش همه‌جانبه‌ای برای بهبود سرانه‌های فرهنگی این منطقه صورت بگیرد.

وی با اشاره به وضعیت پروژه نیمه‌کاره مونوریل، گفت: دولت سیزدهم نسبت به تکمیل مونوریل قم با هزینه‌های ملی مصمم است؛ همچنین قطار شهری قم نیز به‌زودی با تأمین ناوگان وارد فاز بهره‌برداری خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با تأکید بر اهتمام دولت سیزدهم مبنی بر تکمیل و بهره‌برداری از فرودگاه قم، افزود: با بهره‌برداری از فرودگاه قم شاهد تحول در اقتصاد زائر و گردشگری زیارت خواهیم بود.

وی بابیان اینکه سرانه آموزشی در قم بسیار کمتر از دیگر کلان‌شهرهای کشور است، یادآور شد: سرانه آموزشی قم ۴.۲ درصد بوده، درحالی‌که این سرانه در کشور افزون بر ۵.۲ درصد است؛ در حالی در قم مدارس دو شیفته زیادی وجود دارد که در شهرهای دیگر این رویه به‌ندرت مشاهده می‌شود.

معتمدی با اشاره به اقدامات شاخص دولت در بهبود وضعیت توسعه شهرهای کشور، تأکید کرد: طی ۱۰ سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان بودجه به قم تخصیص‌یافته بود، این درحالی‌که در ۶ ماه گذشته دولت بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه به قم اختصاص داده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/26jw

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا