مدیریت شهری

لزوم تغییر رفتارهای ترافیکی در شهر قم

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم عنوان کرد:

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت:متأسفانه آمار تصادفات در قم زیاد است و بخش قابل‌توجهی از مصدومان شهر در حوادث ترافیکی، موتورسواران و عابران بوده و قطع نخاع در حوادث قم نسبتاً رقم قابل‌توجهی را به خود اختصاص می‌دهد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مسعود طبیبی در گفت‌وگویی با تأکید بر رعایت قوانین ایمنی اظهار داشت: متأسفانه آمار تصادفات در قم زیاد است و بخش قابل‌توجهی از مصدومان شهر در حوادث ترافیکی، موتورسواران و عابران بوده و قطع نخاع در حوادث قم نسبتاً رقم قابل‌توجهی را به خود اختصاص می‌دهد.

وی آموزش در جهت تغییر رفتارهای ترافیکی را تنها راه کاهش آمار تصادفات دانست و ابراز کرد: در حال حاضر دوره‌های آموزشی باهدف اصلاح رفتار رانندگان تاکسی و اتوبوس اجرا می‌شود تا مهارت این افراد در حفظ آرامش بیشتر افزایش پیدا کند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تأکید کرد: باید قوانین راهنمایی و رانندگی و نکات ایمنی به جامعه به‌درستی انتقال پیدا کند تا با همراهی شهروندان در سایه آموزش و تعامل با دستگاه‌هایی مثل پلیس راهور، شاهد وضعیت مطلوب‌تری باشیم.

وی از دعوت از رانندگان متخلف برای شرکت در دوره‌های آموزشی خبر داد و تصریح کرد: از کلیه رانندگانی که در سه ماه آخر سال گذشته دارای سرعت‌های زیاد و خطرساز بوده‌اند و از دوربین‌ها رصد و پایش شده، برای شرکت در دوره‌های آموزشی دعوت‌شده است.

طبیبی ادامه داد: این دوره‌های آموزشی، مخاطرات سرعت را برای رانندگان خودروها و موتورسواران گوشزد کرده و حتی از مدیر جامعه معلولان قطع نخاعی دعوت کردیم که برای آنان از مضرات و تبعات این قضایا صحبت کند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ai3k

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا