مدیریت شهری

لزوم اطلاع‌رسانی زوایای پنهان خدمات گسترده شهرداری برای مردم

شهردار قم تاکید کرد:

شهردار قم با تأکید بر لزوم اطلاع‌رسانی اقدامات و برنامه‌های مدیریت شهری گفت: باید زوایای پنهان خدمات گسترده شهرداری‌ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته و معرفی شود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار نوروزی با تعدادی از پرسنل شهرداری با اشاره به فعالیت‌های مجموعه مدیریت شهری و اهمیت اطلاع‌رسانی این خدمات به مردم اظهار داشت: فعالیت‌های شهرداری در پیش روی مردم بوده و آنان بهترین قاضی برای این خدمات است ولی باید زوایای پنهان این خدمات بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه متأسفانه همچنان بخش اعظمی از مردم و حتی نخبگان فکر می‌کنند که شهرداری نهادی دولتی است، ابراز کرد:خدمت شهرداری در بخش‌های مختلف در مالیات بر ارزش‌افزوده تجمیع شده است و در این شرایط مالیات بر ارزش‌افزوده تنها گوشه‌ای از حق‌وحقوق شهر است.

شهردار قم با تأکید بر اینکه سالانه بیش از 100 میلیارد تومان تنها کمک‌هزینه شهرداری قم در بخش اتوبوس‌رانی برای خدمات‌رسانی است، افزود: این حجم کارهای عمرانی، خدماتی، فضای سبز، ترافیکی و…. همه با عوارض مردم بوده که باید ابعاد این خدمات به مردم اطلاع‌رسانی شود.

وی با اشاره به برخی از ستختی‌های کار اجرایی در مجموعه شهرداری و خاطرنشان کرد: شهرداری در همه عرصه‌ها نقش پررنگ داشته و انتظارات و درخواست‌ها از این مجموعه بالاست و به‌نوعی برخی‌ها از شهرداری بدون در نظر گرفتن بسیاری از شرایط انتظار دارند.

دکتر سقائیان نژاد سرانه هزینه‌های شهری هر فرد قمی را حدود 800 هزار تومان برشمرد و با اعلام میزان چند برابری این سرانه در کلان‌شهرهای دیگر یادآور شد: باید این میزان هزینه برای هر فرد قمی به مردم اطلاع‌رسانی شود تا شهروندان بدانند حتی بدون پرداخت عوارض، این هزینه برای افراد در سطح شهر صورت می‌گیرد و به‌نوعی این هزینه‌ها، یارانه پنهان است.

وی هزینه‌های سربار و تورم‌زا در هزینه شهر را مورد اشاره قرار داد و اذعان کرد: متأسفانه تورم‌های فزاینده و افزایش قیمت‌ها سبب تجدید چندباره قراردادها شده که این موضوع سبب ایجاد مشکلات فراوانی برای شهرداری شده است.

شهردار قم در پایان کار در شهرداری را جهاد دانست و افزود: از رفتگر تا شهردار همه یکسان و به صورت‌های مختلف شریک در اداره شهر هستند و باید قدردان این خدمتگزاری به مردم باشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/t9dt

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا