مدیریت شهری

قم قابلیت تبدیل‌ شدن به اکوسیستم فناوری و نوآوری در کشور را دارد

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر قم :

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی قم گفت:یکی از امتیازات مهم شهر قم در کنار موضوعات گردشگری برجسته بودن آن در حوزه فناوری و نوآوری است که می‌تواند به‌عنوان اکوسیستم فناوری کشور معرفی شود.

به گزارش ندای قم، سید محمدحسین دهناد در گفت‌وگویی با اشاره به روز قم و لزوم توجه به شاخص‌های ممتاز شهر قم اظهار داشت: باید از فرصتی به نام شهر قم در معرفی شاخص‌های ممتاز شهر قم استفاده کرده و به سمت معرفی این شهر به جهان در کنار ایجاد زیرساخت‌های لازم حرکت کنیم.

وی تعریف برنامه‌هایی به مناسبت روز قم را موردتوجه قرارداد و افزود: باید در این برنامه‌ها علاوه بر ایجاد احساس تعلق‌خاطر در شهروندان نسبت به شهر قم به تقویت شاخص‌های هویتی شهر نیز توجه کرده و این شاخص‌های هویتی را برجسته کنیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: شاخصه زیارتی شهر قم با وجود حرم مطهر، مسجد مقدس جمکران و بیش از ۴۰۰ امامزاده یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن بپردازیم و نیازمند ایجاد زیرساخت‌های دائمی و پایدار پیرامون حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران هستیم.

وی ادامه داد: وجود حوزه‌های علمیه، بیش از ۳۰ مرکز علمی و پژوهشی و حضور بیش از یکصد ملیت در این شهر نقاط مثبتی است که تا امروز دیده نشده و نیاز به برجسته‌سازی این مراکز مهم و بین‌المللی در شهر قم داریم که باید معرفی و برند سازی شود.

دهناد ۶ هزار و ۹۰ شهید قم را نیز یادآور شد و گفت: شهر قم با تقدیم ۶ هزار و ۹۰ شهید به اسلام دارای هویت انقلابی و فرهنگ غنی ایثار و شهادت است که باید بیش از این به آن توجه کرده و به نسل جوان معرفی شود.

وی یادآور شد: یکی از امتیازات مهم شهر قم در کنار موضوعات گردشگری، تاریخی و صنایع‌دستی این شهر برجسته بودن شهر قم در حوزه فناوری و نوآوری است که می‌تواند به‌عنوان اکوسیستم فناوری کشور معرفی شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر مقدس قم در پایان تأکید کرد: برای معرفی شهر قم به عموم و در سطح بین‌الملل نیاز به عزم استانی و ملی داشته و باید همه دستگاه‌ها به میدان بیایند تا این شهر از غربت درآمده و به جایگاه حقیقی خود دست پیدا کند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/7eqj

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا