مدیریت شهریویژه

 قم در مسیر توسعه قرار دارد

شهردارقم:

شهردار قم گفت: «قم در مسیر تحول»، شعار چندساله مجموعه مدیریت شهری است که با افتتاح پروژه‌های مهم و حیاتی بخش زیادی از عقب‌ماندگی‌های سنواتی شهر مرتفع شده است و با روند فعلی چشم‌انداز شهر قم در آینده بسیار روشن خواهد بود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری ،دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در گفت و گویی، با اشاره به آغاز دور جدید افتتاحیه طرح‌ها و پروژه‌های شهری در قالب طرح بزرگ “قم در مسیر تحول” اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری قم از ابتدای سال در مناسبت‌ها و برنامه‌های مختلف، چندین پروژه مهم در بخش‌های مختلف عمرانی، خدمات شهری، زیرساختی، محیط زیستی و… افتتاح و در اختیار شهروندان قرار داده است.

وی با بیان اینکه قم در مسیر توسعه و تحول قرار دارد، ابراز کرد: «قم در مسیر تحول»، شعار چندساله مجموعه مدیریت شهری است که با افتتاح پروژه‌های مهم و حیاتی بخش زیادی از عقب‌ماندگی‌های سنواتی شهر مرتفع شده است و با روند فعلی چشم‌انداز شهر قم در آینده بسیار روشن خواهد بود.

شهردار قم با تأکید بر افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۲۱۸ پروژه شهرداری در روزهای و ماه آینده تصریح کرد: این پروژه‌های با اعتباری بالغ‌بر ۲۹ هزار میلیارد ریال اجرایی خواهد شد.

وی برخی از پروژه‌های شاخص مرحله جدید افتتاحیه طرح‌های شهری را موردتوجه قرار داد و گفت: بهره‌برداری از تونل شهدای امنیت در بلوار جمهوری اسلامی، تقاطع غیرهمسطح نماز، تقاطع غیرهمسطح شهدای روحانیت، مجتمع فرهنگی ورزشی شهید مولوی در منطقه هشت، ورود ۸۴ دستگاه اتوبوس جدید، تکمیل خط تفکیک و پردازش پسماند با ظرفیت ۳۰۰ تن و… ازجمله این پروژه‌ها خواهد بود.

دکتر سقائیان نژاد با بیان اینکه در سال جاری تعداد زیادی ماشین‌آلات و تجهیزات برای انتقال پسماند خریداری‌شده است تا ناوگان خدمات شهری با تمام قدرت به مردم خدمات‌رسانی کند، اذعان کرد: در هفته جاری عملیات عمرانی مسیرهای دسترسی تقاطع غیرهمسطح مدافعان سلامت با اعتباری بالغ‌بر ۵۰۰ میلیارد ریال آغاز خواهد شد.

وی آخرین وضعیت تأمین واگن و راه‌اندازی پروژه مترو را موردتوجه قرار داد و افزود: خوشبختانه مشکل تهیه واگن قطار شهری حل‌شده و قرارداد نهایی واگذاری واگن‌ها به شهر قم با اعتباری نزدیک به ۳ هزار میلیارد تومان تحویل داده‌شده است و به‌زودی ۶ کیلومتر از قطار شهری به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار قم با اشاره به آماده‌سازی بهره‌برداری از مسیر اتوبوس تندرو حدفاصل تقاطع میدان نماز تا شهرک پردیسان ادامه داد: افتتاح ساختمان جدید منطقه یک و بهره‌برداری از خیابان مدیریت شهری، افتتاح فاز نخست پارکینگ چهارسو، بهره‌برداری از جایگاه شستشوی اتوبوس (BUS Wash) و آغاز عملیات بهسازی پارکینگ مکانیزه معلم نیز از دیگر پروژه‌ها تا پایان سال خواهد بود.

وی اضافه کرد: افتتاح فاز دوم بوستان‌های خضر نبی (ع)، فاز نهایی بوستان کوثر، بهره‌برداری از بوستان ۱۱ هکتاری مقداد هم‌زمان با جشن روز درختکاری و بهره‌برداری از پروژه‌های سیما و منظر شهری نیز تا پایان سال پیش‌بینی‌شده است.

دکتر سقائیان‌نژاد در ادامه به پروژه‌های اجرایی مربوط به اراضی  ۴۸ هکتاری اشاره و خاطرنشان کرد: پروژه‌های ۴۸ هکتاری نزدیک به ۴ هزار میلیارد تومان پروژه بوده و در پروژه‌های شاخص شهر مانند عمار یاسر، دروازه ری و چهل اختران هزینه خواهد شد و با این اراضی می‌توانیم تمام پروژه‌های هسته مرکزی شهر را اجرا کنیم.

وی کانون توجه مدیریت شهری را در هسته مرکزی شهر به‌ویژه احداث پارکینگ دانست و تصریح کرد: در حوزه حمل‌ونقل نیز اتفاقات خوبی رقم خورده و علاوه بر آغاز عملیات اجرایی چند پارکینگ طبقاتی در مناطق مختلف شهر قم، با ورود موتورسیکلت‌های برقی و اتوبوس‌های جدید می‌توان بخشی از آلودگی شهر را کنترل کنیم و در این راستا همچنین ۵۰ دستگاه ون نیز برای ساماندهی پیرامون حرم و پیاده راه‌ها مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

شهردار قم از مراحل پایانی احداث ساختمان جدید شورای اسلامی شهر قم و افتتاح آن در آینده نزدیک به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های مورد تأکید شهرداری قم خبر داد و ادامه داد: فاز نخست ایستگاه مرکزی آتش‌نشانی شهرداری قم در بلوار پیامبر اعظم(ص) نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

دکتر سقائیان‌نژاد در پایان تأکید کرد: شهر قم در مسیر تحول بوده و با کمک شورای شهر و مدیران استانی و ملی تلاش می‌کنیم شهر قم را به‌عنوان پایتخت مذهبی و انقلابی در شرایط مطلوبی مدیریت کرده و با سرعت خوبی به سمت توسعه حرکت کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/9e20

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا