مدیریت شهری

صدور مجوز تجاری برای ۳ یادمان شهدا بدون متولی

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد:

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم از صدور مجوز تجاری به سه یادمان فاقد متولی خاص برای تأمین هزینه‌های نگهداری خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مصطفی ملایی در پنجاه و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساحتمان شهید باکری، اظهار داشت: با توجه به برگزاری یادواره شهدا، شورای شهر و شهرداری برنامه‌های فرهنگی را در اولویت خود قرار بدهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: بسیاری از نهادهای فرهنگی درخواست حضور در صحن علنی شورای اسلامی شهر قم را دارند.

وی با اشاره به طرح شورای شهر قم برای اختصاص مجوز تجاری برای یادمان شهدا، ابراز کرد: ازآنجایی‌که این یادمان‌ها به‌صورت مردمی و جهادی احداث‌شده، هم‌اکنون در تأمین هزینه‌ها دچار مشکل شده است.

ملایی با تأکید بر اینکه حمایت از فرهنگ ایثار و شهادت و حمایت از دست‌اندرکاران این حوزه از اهداف مهم این طرح است، تصریح کرد: در قالب این طرح ۵۰ متر مجوز تجاری بدون هیچ‌گونه عوارض در سه یادمان شهرک امام حسن(ع)، پردیسان و بوستان کودک در خیابان محدث قمی اعطا شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم در پایان با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی، گفت: شهرداری می‌تواند شیوه‌نامه مشخصی برای حمایت از یادمان‌های شهدا تدوین نماید.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/mmox

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا